| ThePokemon a întrebat:

Voi ce părere aveţi despre scene kids? Dar despre emo kids? De unde credeţi că se trag scene kids?
Apropo ca să ştiţi emo şi scene kids sunt un lucru total diferit, nu au lucruri în comun.

3 răspunsuri:
| Diabl0 a răspuns:

Scene kids vor sa fie un stil asemanator cu emo/o copie fidela emo, chiar afirma ca sunt emo, insa cei emo nu afirma intotdeauna asta. Parerea mea este ca sunt doar "wanna be", emo se catalogheaza prin alte lucruri, nu prin stil.

| MaliciousDeath a răspuns:

Am impresia ca pustii astia...scene kids, cam sufera de nebagare in seama.La fel si aia care se autointituleaza emo.

| BVBArmyMember a răspuns:

" Scene kids " sunt doar cei care îi copiază pe cei " emo ". Doar stilul, şi se autointitulează emo. Gen, tipele alea cu freze roz sau albastre. Emo îi total altceva, care nu ţine de stil. Nişte persoane care " suferă " de obicei.