| kaileemckenzie a întrebat:

Voi cum faceti sa invatati mai usor pentru. teza la mate x_X?

Funda :*

Răspuns Câştigător
| WOLF9 a răspuns:

Cum au mai zis si colegi e bine sa lasi pc sau orice alceva iar cel mai " usor " de retinut e sa scrii formulele pana le retii iar dupa sa faci exercitii si sa verifici raspunsu sa vezi daca ti.a dat binewinking multa bafta la teza

4 răspunsuri:
| ellenadeenisa a răspuns:

Imi inchi usa la camera stau foarte atenta si fac foarte multe exercitii

| Fast92 a răspuns:

Facand exercitii multe ...munca este mama invataturii ...succes la teza. mai repeta si tu o data recapitularea care ai facut-o la clasa pentru teza si vezi ce va mai predat profu.

| daηă a răspuns:

Primul pas ar fi sa lasi calculatorul laughing

| BountyLoverXD a răspuns:

Imi fac o schita, cu toate chestiile mai importante, de exemplu ( eu sunt a saptea) imi scriu pe schita diferite teoreme la geometrie, sa nu le uit, sau diferite formule la algebra... altceva nu stiu ce sa iti mai zic...succes