| laurahl a întrebat:

Vreau sa incep sa scriu o carte almanah pentru femei. nu ma pot hotari la titlu sad sotul meu spunea ceva de "cartea cu caimac". eu ma gandeam la "sfaturi gospodaresti", dar mi se pare prea invechit. oricum, NU as vrea ca titlul cartii sa contina termenul de "almanah". ma puteti voi ajuta cu cateva idei?

Răspuns Câştigător
| Maya. a răspuns:

"Pentru noi"

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

"De la o Femeie pentru Femei" "Laurahl, te ajuta" "Fi Femeie" "Enciclopedia femeii"
Scrie cateva randuri, trimitele pe mesaje ca sa imi fac o idee, si o sa incerc sa te ajut mai departe.

| madia a răspuns:

Cartea cu caimac, suna interesant. happy
Bafta.

| lilpop97 a răspuns:

Stiti sotul dumneavoastra are dreptate "cartea cu caimac " este un titlu foarte bun pentru ca femeile de obicei citesc aceste almanahurii tongue la cafea. Succes ( ziceti-mi cand il publicatzi pentru ca vreau sa il cumpar mamei ii plac mult revistele pentru femei tongue )

| laurahl explică:

Kikinduk, il voi publica daca mi-l va accepta vreo editura. de obicei mai degraba prefera sa angajeze traducatori pentru a publica carti din afara decat sa publice cartile unor romani necunoscuti ca mine. oricum, eu am sa merg cu ea la edituri, daca nu, o voi vinde pe siteuri de licitatii happy o sa fie ceva mai mult despre sarcina, cum sa plantezi rasaduri, ghidul bunelor maniere pentru femei, retete, cateva schite de croitorie, etc. imi mai vin idei, dar parca nu pot incepe daca nu am titlul happy asa sunt eu.