| AlexandrinaAle333 a întrebat:

Vreau sa merg intr-o mica excursie in Retezat si as vrea sa stiu ce papuci sunt mai buni pentru munte. Nici nu as investi multi bani deorece nu fac regulat drumetii si ar fi o investitie proasta. Si daca stiti in Alba Iulia ceva magazine de specialitate cu articole sportive big grin. Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| TheWiseOne a răspuns:

Eu am mers in ceva drumetii montane. Cei mai papuci pe vremea asta sunt bocancii de 3 sezoane, cauta pe la second-hand-uri, poti gasi pana in 50 de lei.
Daca ti se pare ca n-are rost, atunci sa-ti iei niste adidasi dar cu talpa groasa.

Preferabil sa aiba talpa groasa si sa fie peste glezna, sa fie mai sigur piciorul.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La munte niciodată nu se duce în papupici!
Pa, pa.

| didi12 a răspuns:

Pai cei mai buni sunt bocancii, ghetele...Crede-ma,nu e tocmai important asta, ci faptul ca vezi acesti munti minunati.Si oricat ai investi in papuci, nu vei regreta ca ai facut acest lucru.Sunt niste peisaje mirifice, aici, in Retezat. Cu bine happy

| Andrei233 a răspuns:

Nu cred ca papucii sunt tocmai potriviti pentru munte.Incearca niste adidasi. happy