| sweetkiss4u4ever a întrebat:

Vreau sa scot capacul de la ceas(ala din spate)ca sa pun o baterie, dar nu stiu cum sa-l scot. ceva sugestii?

4 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Incearca cu o pila, eu asa am reusit odatalaughing

| Cosmin1992 a răspuns:

Un cutit sau o spatula de unghii care sa aiba varful subtire dar tare. il bagi acolo ca are o margine foarte fina si il scoti.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Eu l-am trantit dar poti incerca si cu un obiect ascutit*pila de unghii metalica, cutit*

| Dubaster a răspuns:

Capacul se desfileteaza spre stinga, cu o cheie specifica.
Recomandarea mea: Du-te la un specialist in domeniu (am avut un Tissot si ma mancat undeva sal desfac eu cu manutele mele, si desfacut a fost adio ) Unele ceasuri sunt foarte pretentioase, ai grija. Bafta!