| TheCreionel a întrebat:

Vreau sa SLABESC! Nu mai este mult si vin fustele, pantalonii scurti etc...si vreau sa dau kg jos de pe coapse si solduri.Au inceput sa mi se formeze soldurile si nu vreau sa le am imense, vreau sa incerc sa le tin in frau... daca ma intelegeti. Coapsele sunt mai grosute de cand eram mica si na am crescut peste cateva zile fac 12 ani nu mai e cand eram mica :cine se uita la mine cum arat? Nu! acum ca a inceput postul e si ai bine. ma voi abtine de la carne! iupi! cateva exarcitii mi-ar prinde bine pentru coapse si solduri.Sau se poate slabi fara sa facem miscare in exces? proasta intrebare! si ce bine ar filaughing. Ma misc destul de mult deci la scoala merg in fiecare zi pe jos doar cand ploua ingrozitor ma mai duce mama cu masina.La scoala ies in pauze, mai alerg, acasa e mai naspa pentru ca ma tenteaza Netu si acum nu prea sunt copii afara.
Deci nu vreau o dieta stricta am doar 12 ani, dar mai gandesc si eu cum voi arata cand voi fi mare! Fundiiita

10 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Abdomene(50-60 pe zi şi dimineaţa şi seara),genoflexiuni(la fel ca la abdomene,cu cât mai multe cu atât mai bine),alergi constant, bei mulţi litri de apă/zi, sport minim 1 oră/zi,reduci din mâncăruri,consumi mai multe fructe şi legume. Uite un fel de program de alimentaţie pe care îl poţi urma dacă vrei:
-dimineata,mănânci un bol de fulgi de cereale(deci fără cereale cu ciocolată sau altele de genul ăsta...);
-între masa de dimineaţa si cea de prânz,mănânci nişte fructe,orice fructe vrei(de preferat merele),sau legume;
-la masa de prânz,o salată de roşii şi castraveţi(am dat un exemplu,tu îţi poţi face ce tip de salată vrei).O poţi mânca aşa sau cu pâine de secară;
-în timpul zilei,între masa de prânz şi cea de seară,idem,fructe(să nu mănânci dulciuri);
-seara,e de preferat să nu mănânci nimic,pentru că se depune pe abdomen,dar dacă ţie foame,iarrr fructe.ŞI NU UITA DE APĂ MULTĂ!
Poate ţi-am fost de folos, tu alegi dacă vrei să urmezi programul ăsta sau nu, totuşi mulţi au încercat(chiar şi de pe TPU.)şi au slăbit într-un timp destul de scurt fără să se înfometeze sau să se îndoape cu pastile.
Baftă.

| SwiTc3r a răspuns (pentru Afdsa):

man. daca face 50-60 de abdomene si 50-60 de genoflexiuni exista riscul de a face febra musculara de nu te mai poti scula din pat(daca a mai facut nu e nicio problema.dar nu 60 de abdomene/genoflexiuni dintr-o data.)

| Afdsa a răspuns (pentru SwiTc3r):

Omule,sunt fată şi ştiu că nu aveai de unde să ştii.Lasă asta. Evident că nu din prima, treptat.Trebuia să menţionez şi lucrul ăsta? Credeam că se înţelege oricum. Apropo dacă sportul la ea se baza pe faptul că se abţinea de la carne şi mergea pe jos până la şcoală în zilele frumoase, e şi normal să facă o febră musculară chiar dacă face 30 sau 40 de abdomene sau genoflexiuni.Corpul nu este obişnuit cu astfel de exerciţii, doar cu lucruri banale ca mersul pe jos, însă se va obişnui. Doar nu se aşteaptă să slăbească instant, nu? Cu timp şi cu răbdare evident.
Oricum nu văd rostul comentariului tău.De ce te-ai trezit fix tu să-mi spui că o să facă febră musculară? Nu era la mintea cocoşului asta? Eşti cumva avocat? Eu doar i-am dat un sfat, dacă nu poate să facă ce i-am zis să mai reducă din ele(20-30 genoflexiuni&abdomene/zi).
Baftă.

Răspuns utilizator avertizat
| Vasybulan a răspuns:

Fii atenta. Cum am slabit eu:
-jogging
-inot
-plimbari cu bicicleta
-streching
Sper ca ti-am fost de folos
Numa bine big grin

| SwiTc3r a răspuns:

De acord cu vasybulan happy este foarte bine sa faci aceste sporturi.happy

| SwiTc3r a răspuns:

@A man. daca face 50-60 de abdomene si 50-60 de genoflexiuni exista riscul de a face febra musculara de nu te mai poti scula din pat(daca a mai facut nu e nicio problema.dar nu 60 de abdomene/genoflexiuni dintr-o data.)

| тeddyвeαr a răspuns:

Buna! ^.^. Am si eu niste sfaturi pentru tine: Eu zic sa ti regim cateva saptamani numai cu fructe si legume. Incearca sa nu mananci noaptea dupa 7 si FARA DULCIURI! La scoala ai grija ce mananci si daca parintii te obliga sa mananci ceva gras, evita painea happy.
Sper ca te-am ajutat!

| Sarittah a răspuns:

Uite cateva sfaturi bune:
-Mananca numai legume
-Dupa ce mananci la pranz(la 13-14)nu te culca, fa putin sport! Cateva exercitii nu strica!(30 min.)
-Dupa ce-ai mancat, urca si coboara scarile repede timp de 5 min.
Fundita?big grin
Sper ca ti-am fost de ajutor!happy

| printzythairina a răspuns:

Incearca dieta asociata...are efect, mama si inca cateva cunostinte au slabit cu dieta asta cam in 3 saptamana 5 kg, succes