| StopCardiak a întrebat:

Vreau si eu ghicitori din astea gen:intr-un acvariu erau 5 pesti 3 s-au innecat cati au mai ramas! funda

Răspuns Câştigător
| SQueeZer a răspuns:

1. O vrabie merge intr-o zi 100 de pasi.Cati pasi va merge vrabia in 2 zile?
2. Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Unul se inneaca.Cati pesti au ramas in acvariu?
3. In ce sticla nu poti pune lapte?
4. O pisica alba se urca intr-un copac.Cum se da jos?
5. Ce e mai greu, un kilogram de plumb sau unul de alumimiu?
6. Ce este odata intr-un minut, de doua ori intr-un moment si niciodata intr-o o suta de ani?
7. De unde avea Stefan Cel Mare cizmele?
8. De ce bea calul apa?
9. De ce se trag clopotele?
10. Cate zile de nastere are un om de 32 de ani?
11. Un avion cade la granita dintre Romania si Bulgaria. Unde vor fi inmormantati morti?
12. Pe o sarma stau noua vrabii. Un vanator impusca una. Cate vrabii raman pe sarma?
13. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cate grade vor fi maine?

1. O deoarece vrabia nu face pasi
2. 10 deoarece pesti nu se Inneaca
3. In sticla de la geam
4. Alba
5. Sunt egale
6. Litera " M "
7. De la Genunchi in jos
8. De sete
9. De funie/Sfoara
10. Doar 1, dar o sarbatoreste de 32 de ori
11. Niciunde deoarece nu s-a specificat ca ar fi murit cineva
12. Niciuna deoarece se sperie si zboara toate
13. Tot 0

Sper ca te-am ajutat, si as vrea sa imi raspunzi, daca poti, la niste intrebari Fara Raspuns :

1. De ce cuvantul "Prescurtare" este un cuvant asa de lung?
2. De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?
3. Daca lipiciul "Superglue" lipeste intr-adevar orice, de ce nu se lipeste de interiorul tubului?
4. De ce, pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe "START"?
5. Daca uleiul de masline se face din masline, cum este cu uleiul de corp?
6. De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
7. Ce a fost mai intai, Oul sau Gaina?

3 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pe un gard erau 9 ciori
vine un vanator si impusca una
cate au mai ramas pe gard?

asta e singura pe care o mai stiuthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Pe o creanga erau 10 pasari, un vanator impusca 1 pasare.Cate pasari au ramas?
2.Cum e corect pana de vulpe la palarie sau pe palarie?
3.Cat face unu si cu unu si cu doi legat de 4?
4 O cada de baie este umpluta cu apa.Ai la dispozitie o cana un polonic si o oala. Cu ce scoti cel mai repede apa?
5 Care e diferenta dinte 1000 de ursi albi si 1 urs alb?
6.Un cal alb intra in marea neagra. Cum iese?

Raspunsuribig grin
1.0 caci au zburat
2.nu e corect in niciun fel caci vulpea nu are pene
3.26 1 si cu 1 si cu 2legat de 4=1+1+24=26
4.Scoti dopul
5.999 ursi albi
6.ud
Sper ca te-am ajutat funda?winking

| AlexandraRusu26 a răspuns:

Intr-o curte erau 15 oi, si toate in afara de 8 mod, cate oi mai raman?
Daca sunt 3 mere si tu iei 2 mere,cate mere ai?
intr-o barca sunt Bula, Nimeni si Strula. Bula si Strula cad din barca, cine a mai ramas in ea?
Un pescar a prins 10 pesti fara coada, 10 pesti fara trunchi si 10 pesti fara cap.cati pesti a prins?
Daca pe o sarma stau 100 de ciori, iar un vanator impusca una, cate ciori au ramas?