| ReignForest a întrebat:

Vreau și eu niște excursii de 2-3 zile prin România. Niște idei unde să merg?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Transalpina
Transfagarasean
Lacul Rosu + Cheile Bicazului
Maramures
Delta
Sibiu
Sighisoara
Bisericile fortificate din Transilvania
Apuseni

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Excursii*
Cred ca depinde si de unde pleci, ca daca esti din Timisoara si te trimit pana la Constanta, 2 zile reprezinta doar drumul dus-intors.
Referitor la destinatii, eu sunt satul de peisaje/natura, vreau sa vad orase cu istorie, si muzee. Am in plan un tur de cateva zile prin Bucuresti, sa il leg si de evenimente pe placul meu.

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui ce preferinte ai.
Munte, manastiri.

| mont a răspuns:

Retezat, Bucegi, litoral. Mai merge vizitat ceva prin Moldova, depinde ce preferințe ai.

| samiZiciPompier a răspuns:

Excursi? Biblioteca municipala din B.

| Cipi1212 a răspuns:

Doar tu poți alege.