| 1pitiqaa269 a întrebat:

Vreau si eu niste idei de jocuri...cu prieteniisad!
Ca ieri am iesit pe afara...si nu mai avem idei de jocurisad!
Si daca puteti sa-mi explicati si cum se joaacabig grin!batting eyelashes
Mskiss!
[frunditsa:*]

Răspuns Câştigător
| nosferatu15 a răspuns:

Ai putea sa organizati un joc concurs. Tu esti prezentatoarea si juriul iar restul sunt concurenti. Vei stabili niste probe (de talente, curse, cultura generala, sport etc) si la fiecare proba, concurentul care nu s-a descurcat foarte bine, va fi eliminat printr-o ceremonie dramatica. Succeshappy

5 răspunsuri:
| girl12girl a răspuns:

1.inghetata [faceti un cerc si aruncati mingea de la unul la altul sau fiecare arunca la cine vrea, cine nu prinde minge ramane inghetat[adica ramane pe loc] pana cand altul nu prinde mingea[atunci cel care era inghetat se dezgheata si ingheata celalat[p.s. daca ana era inghetata si andrei nu prinde mingea ana se dezgheata si andrei ingheata] asa se joaca] 2. floare floare [va strangeti toti la un loc[in picioare] ca petalele unei flori unul ramane in mijloc si trebuie sa faca un singur pas spre alt copil calcandul sa-l dea afara[p.s daca andrei ramane in mijloc sare la ana sa o calce pe picior daca nu a calcato andrei trebuie sa alege alt copil de ex daniel [si daniel trebuie sa sara sa il calce pe andrei pe ana sau pe cine mai e in joc] daca a calcato de ex pe ana, ana iese afara si joaca cei care au mai ramas de la incept ramanand in mijloc cel care a dat afara de ex pa ana ] fundizzzza? plizz

| girl12girl a răspuns (pentru girl12girl):

La jocul floare floare spuneti toti 'floare, floare deschidete' si unu ramane in mijloc si ceilalti se indeparteaza printr-un pas sau 2 de cel din mijloc.

| Ađřıαηηα a răspuns:

Unul bun ar fi tara -tara pre mostasi [cred ca asa se scrielaughing]deci se fac 2 grupe de copii si se tin de mana. o grupa paralel q cealalta grupa si apoi prima zice asa "tara tara pre mostas.pe cine? si cealalta alege un jucator de la exhipa adversa sa fuga sa rupa lantul [adica sa desfaca mainile unor copii]si apoi cealalta exhipa intreaba si cealalta raspunde. sper ca ai inteleslaughing

| nosferatu15 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

E "tara, tara, vrem ostas"tongue

| Ađřıαηηα a răspuns:

Aa.da e si logic. mersi laughing