| Adrian_Serban_1999 a întrebat:

Vreau si eu niste jocuri si aplicatii pentru Huawei G7005. Si vreau sa-mi spuneti cum le bag.

Dau funda, ty ^^.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Huawei G7005 nu are sistem de operare.
Are Java. Si rezolutie 240x320.
Deci cauta jocuri in Java pe rezolutia asta. Sunt fisiere (.jad).
Trebuie sa-ti pui card la telefon pentru ca memoria telefonului e mica.
Dupa ce ai decarcat jocul de pe NET, il copiezi pe card dupa care navighezi cu meniul telefonului acolo unde l-ai copiat, telefonul il recunoaste si il instaleaza.
Du-te aici si vezi daca iti place ceva:
http://www.umnet.com/mobile-games/0-5447-0-java_240x320_games-0

2 răspunsuri:
| Dots a răspuns:

Incearca sa cauti in Market. acolo vei afla daca sunt compatibile telefonului tau! P.S.: tot acolo gasesti si instructiunile si recenziilewinking
xoxo

| horia2012 a răspuns:

G7005 nu are sistem de operare,
are rezolutie 240x320
deci merg numai jocuri in JAVA.
Descarci jocul de pe NET,
conectezi telefonul la calculator
prin cable de date pe care il ai,
o sa-ti apara pe afisaj "stocare in masa"
sau ceva semnator - alegi.
Copiezi jocul pe card (iti trebuie card
pentru ca memeoria telefonului e mica)
prin ( copy/paste).
Navighezi cu meniul telefonului la card,
acolo unde l-ai copiat, telefonul il
recunoaste si il instaleaza.
Vezi daca gasesti aici ceva aici:

http://www.umnet.com/mobile-games/0-5447-0-java_240x320_games-0