| 13Antonia13 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de indiferenta,de razbunare, va rog.puppy dog eyes :*

!

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

INDIFERENTA:
Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

RAZBUNARE:
Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Si sunt sonstienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici, doare?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa, Scuza`ma dar copilul asta n-are nevoie timp de o relatie serioasa oh go on

Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Incearca sa zambesti fato, urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fi fericita, toate trec, o sa vina altu`!

Cand altii se bucura ca am renuntat, dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start!

Nu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri, delete da' nu gasesc tasta;

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine!

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine, Nu-ti poti da seama, E ceva special la ea!

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mai bine.

Desi o sa`mi fie dor, de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Accepta`te pe tine fara masca, Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca, Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Probabil că ai să plângi, Dar ştiu prea bine, Că plângi doar din orgoliu pentru tine

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, Îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi.

E greu cand iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Trebuie să fii tare, Să demonstrezi că poţi, Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi

O sa reusesc, voi avea tot ce'mi doresc, Nu conteaza pretul pe care trebuie' sa'l platesc, Cu sustinere, sau fara sustinere, Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire

Ei cred ca pot sa ma vada plangand, dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang

Femeile ca noi au puterea sa obtina totul, fericirea sa curga, fraierii sa planga

Poate ca o alta EA i se va parea mai minunata pentru ca orgoliul meu nu iarta.

sunt o copila tare, nu las ca orgoliul meu sa fie calcat in picoare, de un oarecare!

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri, inghit in sec vorbele spuse din orgoliustraight face

Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce, dar pentru asta e prietenia>

5 răspunsuri:
| BombonikThaa a răspuns:

Uite ai de unde sa alegi crede-ma! Fundita?big grin~Si minciunile vin frumos, asa frumos ca intorc si cea mai frumoasa zi pe dos.
~Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu imi trebuia!
~ÎNVAŢĂ să selectezi persoanele care intră-n viaţa ta, şi mai ales în inima ta. Să le selectezi după modul în care se comportă cu tine, după modul în care zâmbesc când te văd, după modul în care te susţin sau nu, după modul în care te judecă, după modul în care îţi vorbesc, şi mai ales, după modul în care te iubesc.
~Daca vrei pe cineva pentru frumusetea sa, nu e iubire e dorinta. daca vrei pe cineva pentru inteligenta sa, nu e iubire e admiratie. Daca vrei pe cineva ca are bani nu e iubre e interes. daca vrei pe cineva si nu sthii de ce, e iubire.
~Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună
~A fi amabil cu cine nu te suporta nu inseamna ca esti ipocrit.inseamna ca esti suficient de matur pentru a-i tolera personalitatea.
~"Am bagat de seama ca numai oamenii mici la suflet si spirit sunt rai si dusmanosi, ca doar neica-nimenii se bucura la rautati, la carcoteli, la barfe otravite. Ca doar cei care-ti sunt net inferiori se impauneaza cu dreptul de a te judeca, de a iti rastalmaci vorbele si faptele si de-a se bucura ca, uite, au fost atat de vigilenti si abili, incat au fost in stare sa emita judecati de valoare despre un om care face ceva ce ei nu vor fi in veci in stare sa faca.
~M-a invatat mai demult o prietena draga ca atunci cand vrei sa te razbuni, nu exista razbunare mai buna decat sa ai o viata fericita."
~Intr-o lume in care rautatea, falsitatea si nepasarea se afla pe cartea de vizita a tuturor, sa iti pese, sa fii bun si sensibil pare a fi o povara.
~Daca o dau in bara am sa am grija sa fie bara-gol.
~Si am ajuns la concluzia ca merit mai mult de atat.Da.Stiu ca nu voi avea mai mult, dar nu conteaza, prefer sa traiesc cu speranta decat sa ma multumesc cu minciuni, prostii si alegeri fortate.
~Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc.
~Singura persoana de care ai nevoie in viata ta..este aceea care iti dovedeste ca are nevoie de tine in viata ei.
~femeia care niciodată nu a lăsat capul jos : NICIODATA. Nici când ai inşelat-o, nici când i-ai trădat increderea, nici când i-ai distrus sufletul.♥-

| pursisimpludoareu a răspuns:

♥Razbunarea nu-mi aduce satisfactii..Insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.

♥Roata e rotunda, intr-o zi se va intoarce.

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Istoc_Iulian_1984 a răspuns:

Vreau informati

| ginaosar a răspuns:

Cel maiiii bun om ești atunci când taci