| Vanesa_9948 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri originale si noi nu are importanta despre ce important e sa fie noi... voa rog plizzzzzzzz

Răspuns Câştigător
| DAПA a răspuns:

Ăsta e drumul pe care l-am ales în viată şi n-o să las pe nimeni sã îmi stea în fată ! N-am nevoie de sfaturi sau de părerea ta, trăiesc cum vreau, fac ce-mi place . E viata mea !

•I need you on and on and on in my life

•Cand sunt cu tine,totul pare mai bine

•Trăieşte viaţa cu prietenii adevăraţi .

•You make me feel like I'm the only girl in the world.

•Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare. ;x

Salvati energia, dormiti la scoala !
Esti o fata de milioane…i-a 50 de mii si du-te ...
Fetele imi bat in geam...si n-aud ... am termopan.
Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora !
Mai bine taci si doar pari prost ... Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !
My name is Bond... Vaga Bond
Ce bine arati ... ai fost bolnava ?
Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti !
Astazi am aflat ce e Iubirea ... maine afli tu ce-i despartirea !
M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce !

•Vorbeşte mult , e stresantă , râde întruna şi fără motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

•But if I had you,that would be the only thing I'd ever need.

•Unde nu o sa fii tu,cea mai mare distractie o sa fie !

•E iar octombrie si ploua marunt.Am mai pierdut o vara sperand. ;(

•Sunt acele nopti cand ne adunam cu totii.Cand radeam si glumeam pana dupa miezul noptii.]

•Aş vrea să ţină capul sus toate prietenele mele.Să ştie ca la greu o să fiu şi eu cu ele!

• Sometimes hurts too much ;-s

•O fataa specialaa nu o intalnesti la orice pas.Cand nu mai ai sperannte,ea te scoate din impas.

•Ea nu e sora mea pe bune,dar am avut noroc că am găsit-o prin atâta lume.

•Nu îţi petrece timpul cu cineva care nu e dispus să şi'l petreacă cu tine.

•Your love is for free!
Totul se plăteşte azi. Inclusiv iluziile .

• Sunt mica. intr-o lume mare. da` nu mi`e frica d nimic !

• Pentru ca e viata mea!Pentru ca nimeni nu mi-o va lua!E in culori si putine noduri!E artistica prin unicitatea ei!Asa ca Pa!

• Și dintr-o sută , e doar un suflet viu care m-ajută !

• Liniste! ca stii ca am dreptate.Nici daca as fi scris o carte n`aveam cuvinte cat mi`e dor sa iti arate.

• Alta viata,Amintiri,Angelic,Anotimpuri de suflet,Aripi,Basme si legende,Chestii sufletesti,Colorat,De toate,Divinitate,Dragoste,Lorelei,Mare,Melancolie si metafore,Nopti cu tine,Vise.
Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.

• N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate.O sa vina alta zi dupa noapte.

• Aproape vreau să te simt.uşor să te ating.şi s-adorm lângă tine.Sa citesc in ochii tai caprui dorinta arzatoare.

• Sa ne-amintim de clipele care au fost si nu revin. lasa pe masa o scrumiera si un pahar de vin.

• Uneori beau sa uit, dar mi-amintesc mai tare. N-ai dat semne de viata, ai dat semne de intrebare.

• Esti gandul meu bun cand ma ascund in fum. Si spun ca poate o sa am cu tine un final de drum!

• E doar un vis frumos care se tot repeta. Si doar in visul meu gasesc lumea perfecta.Visam ca zbor, si culmea n'aveam avion. Cand dintr'o data mi s-a stins tigara si m-am trezit pe hol.

• Spune STOP.cat mai poti

• Te crezi smecher sh Boss! Da` esti un fraier sh`un prost! [

• Lumea se schimba`n continuu.rupem filmu.fugim de realitate.ce dulce e chinul

• Fericirea este gaura cheii prin care tragi cu ochiul la ceea ce numai visul poate atinge!

• Vad viata ca pe un joc. Sunt pasionata mereu de primul loc!

• Si daca ai fi un drog te-as trage pe nas si umbra de mi-ai fi te-as urmarii la pas...

• Ti-e prea frica sa schimbi ceva,ca daca iese rau...

• Tu nu ma cunosti si nu e provizoriu... Lumea mea se-nvarte intre vise, iluzii si orgoliu.

• Pot alege între a fi o victimă a lumii sau o aventurieră în căutarea comorii sale. Totul ţine de felul cum îmi voi privi viaţa.

• Nu se temea de dificultăţi: ceea ce o speria era obligaţia de a alege alt drum. Să aleagă un drum însemna să abandoneze altele.

• Pentru ca eu vreau ca tu sa ai grija de zambetul meu!

• Dragostea este. Fără definiţii. Iubeşte şi nu întreba prea multe. Doar iubeşte!

• Cand simți că te doboară. E bine să știi că e cineva care face durerea să nu mai doară. Care te face să zâmbești. Un prieten scos din file de povești...:X:X

• Pe om timpul nu-l transformă, învăţătura nu-l transformă, unicul lucru care te poate face să-ţi schimbi gândurile e dragostea :X:X

• vreau sa nu te m-ati bag in seama!>•.s te ingor dar nu pot! e ca si cum i`as sp inimii mele!

• O persoana desteapta... zambeste,tace si... TE FACE

• Ma copiezi...sh?!Ce`ai rezolvat?O papusha cu o zdreanta e greu de egalat.

• Sa renuti?ar fi pacat...lasa sticla si nu plange,fi barbat.lupta daca o iubesti cu adevarat.

• Destinul amesteca cartile, iar noi Jucam

• Asa ca cel mai important sau mai presus : '' Sa`mi traiesc viata si sa ies cu capu Sus '' !"

• Acum nu mai e cum era... / Acum e PUTERNICA. repet: Stie ce vrea!

• Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

• respectul e ceea ce primesti pentru ceea ce faci si faci bine ... uh ma barfesti destul ... deci din respect ma pish pe tine

• As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele…

• Asa a fost sa fie . si asa va fi mereu . Dar nu uita ca pentru toate . Exista un Dumnezeu

• te`ai satuRat Sa'ti pui viata Ca o întrebaRe. tine CapuL SuS, ChiaR daCa dOARe taRe.• .

• Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

• Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine...Dar incet,incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

• Nu am scop sa atrag simpatii sau interese,de fapt de multi vreau sa-mi bat joc si culmeaaa . chiar imi iesee !

• Bate-n lemn să n-ajungi ca mine, sunt prea fericită și ție nu-ți stă bine.

• Ai simtit vreodata cum e sa cazi in gol? Pe drumul care l`am parcurs mi s`a parut usor.

• Nu uita . Stele care cad . Nu pier . Stele care cad , se duc spre un alt ceR .

• Ai realizat vreodata cate se pot schimba intr-o zi?

• Cu timpu` am invatat sa fac...Sa tac...Si` sa bag la cap`!

• Pastrez în mintea mea clipele frumOase si îmi pare rau ca ele sunt singuRele ramaSe. ;;]

• Nu arăta niciodată celor cu care joci că ştii să trişezi. >:]

• De cate ori ma vei privi cu ura si manie`. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie` !"

• Şi derulează filmu` . . in timph ce.i dai foch. .

• Nuoi :X. avem doar o viata de trait si poate de`aia facem ce vream si ceea ce simtsim . .

• Ştie când să râdă .ştie când să fie supărată .ştie când în ochii tăi .să fie cea mai importantă fată!

• Fă`ţi timp să iubeşti, chiar dacă nu eşti iubit şi chiar şi singur pe pământ să fii cel mai fericit !

• S`ar spune că toate trec, amice... dar orice bubă lasă cicatrice

• Dar ştii că n`o prosteşti,îţi spune că greşeşti şi c`o să pierzi şi o să plăteşti...că într`o zi o să te`ntorci acasă şi n`o s`o mai găseşti! Pe cine păcăleşti frate? Ochii umezi cam au dreptate

• De acum am să`mi fac de cap . O să uit de griji , de toţi şi toate ,nu mai iubesc pe nimeni . Vreau să simt că trăiesc` ! O viaţă am şi n`o s`o ratez

• Ceea ce te face acum sa razi. te va face mai tarziu sa plangi

• Pentru visele mele imi rezerv viata intreaga Pentru dorintele mele imi pastrez noaptea

• Am învăţat să nu fac pe nimeni o prioritate în viaţa mea,atâta timp cât eu în viaţa lui sunt doar o opţiune!

• Şi toate îşi au un rost în viaţă,toate clipele frumoase la momentul potrivit.

• Chiar dacă în spatele unui vis se ascunde un coşmar nu uita să crezi în tine şi toate problemele dispar !

• Durerea te-a maturizat , te-a pus pe ganduri !

• Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

• Pentru toate lucrurile pe care le'ai ratat , ai castigat ceva. iar pentru tot ceea ce ai castigat, ai pierdut cate ceva

• Ma plimb pe curcubeu de parc'ar fi drumu' meu , fericita ca un copil care inaltsa un zmeu ;x

• Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi. Nu exista nu cred doar nu esti in stare sa vezi.Nu exista scuze doar pareri de rau.Nu exista tradatori doar tovarasi fara creier

• Obișnuiește.te cu faptul că nu vei avea ce îţi doreşti!

• Nu ma intereseaza ce crezi tu, nu te cunosc E.o tara libera, deci esti liber sa fii prost!

• Si imi vreti tot raul din lume , Si va multumesc, v.am pupat si va iubesc!

• Petru ca un zambet poa` sa te ridice atunci cand ti`e mai greu.

• Si tine minte . O fata loveste prin fapte. Nu prin cuvinte

• Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa!

• Trecutul este ceea ce îţi aminteşti, îţi imaginezi că îţi aminteşti, te convingi că îţi aminteşti sau te prefaci că îţi aminteşti."

• Incă sunt acea persoană cu ochi nevinovaţi !

• Nu te da batut niciodata, stiind ca Dumnezeu ori va pune o stanca sub tine ori te va invata sa zbori

• Dumnezeu pune daruri minunate in noi, daruri pe care noi insine nu le intelegem,dar le inteleg cei care ne sunt aproape !

• Esentialul este nu sa traiesti, ci sa traiesti cum trebuie.

• Doar din amintiri mai pot crede că vara e anotimpul destinului meu.

• Esti absolut sigur că e prea devreme să înţeleagă, fiindcă e la vârsta la care nu ştie ce să aleagă

• Rănile sunt prea adânci. Când mă gândesc la "Atunci".

• Nu astept sa`mi vina randu`.incerc doar sa-l fac pe taty`mandru.

• prefa`te ca sunt o mica rasfatata care lupta pentru tott! chiar de te-am pierdut odata eu am sa te iau la loc.

• Atat de tăcută...misterul ii provoacă o privire pierdută...

• Aş vrea să fiu cum o să fiu!Aşa că lăsaţi'mă să trăiesc aşa cum ştiu!Lăsaţi'mă să fac şh bune şh rele.Ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele.

• Profiită de fiecare clipă`.Că`n fiecare paradis există cate`o ispită •

• Şi când vreau să zâmbesc, n.am pentru cine.Când plâng nu.i atent nimeni la mine.

• E exact cum trebuie să fie, aşa cum îi convine! Are stilul ei de`a amăgii, numai dintr`o privire

• Iar atunci când noi poate no să mai fim, lasă coniacul să curgă, dă-ne o țigară și să ne-amintim, de clipele care au fost și nu revin, lasă pe masă o scrumieră și un pahar de vin.

• Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere!

• Te minti si acum! desi ti`e dor!Ai pus orgoliul in fata sentimentelor!

• N-am stiut Ca toate lucrurile bune sunt doar bune la-nceput Nu, nu, nu, N-am stiut Ca dragostea o pretuim numai atunci cand a trecut N-am stiut Ca fericirea nu se cumpara, cu toate ca am vrut.

• Inca sunt copilul ce refuza sa creasca, mi`e egal cu ZERO tot ce spune lumea asta proasta !

• Nu da, esti constient ca nu poti refuza.Nu nu!Se joaca cu tine , stii ca nu tine la tine, da-ti place asa

• Fara speranta, fara dragoste,fara mandrie dar cu un sfarsit fericit.

• Hai să punem aici un semn de carte şi să continuăm acest vis în altă noapte

• Si o sa te las sa iti vezi de drumul tau,Atunci cand o sa te uit sigur o sa iti para rau.

• Lasă Trecutul în Urmă si Priveste în Viitor sau Aminteste'ti Trecutul si concepe un Viitor .

• Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta ,dar atunci cand pleci.sa ti se simta absenta!

• Spuneai ca vrei sa schimbi lumea. Intreaba-te mai intai daca se merita

• Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

• Suflet gol, In zbor cazut Orbita de iubire, Credeai ca ai totul si ai pïerdut!

• Mi-ai spus că ești îndrăgostit de mine, eu ți-am spus că sunt topită după tine, iar acum ne merge foarte bine! ♥

• E frumos sa fi fericita,dar e si mai frumos sa ai motive sa fi fericita!

• Sunt tot ce vrei si nu poti avea,tot ce ai avut si nu ai stiut pastra!

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Viata'i doar o calatorie, savureaz'o! Fa ce vrei cu ea, testeaz'o, analizeaz'o! Construieste'ti daca vrei si poti lumea ta Si nimeni sa nu'ti spuna ce sa faci cu ea

• N`ai sa potsi pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Eu nu ţin cont c'afară plouă , că'i zăpadă sau rouă Mie nu'mi strică vremea stările cum vi se întâmplă vouă .

• Dar e tarziu acum incepi sa realizezi,tot ce iti ramane sunt niste amintiri ce dor Care nu le poate lua Si nu te poate opri din zbor

• Nu am stiut ca lucrurile sunt bune decat la inceput.Nu am stiut ca fericirea nu se cumpara.

• Se stie că dacă te pierde , nu te va uita ! •

• Amintirile se sting usor.Recunosc.imi va fi Dor!

• Nu mai sunt,cum eram, Acum zambesc,atunci plangeam. Nu te mai cred,e prea banal...E o poveste pe final.

• Momentele sunt clare si fumul de tigara si sticlele de alcool nu sunt o scapare...lasa` gandurile sinucigase ce le ai si hai sa gasim o solutie`...de ce mai stai?ce mai stai?

• Am avut multe dorinte.Care nu s’au implinit!Am facut multe greseli!Dar pe toate le’am platit !

• Stiu ca doare cand te gandesti ca totul are sfarsit!Cand esti copil ti se pare ca vei trai la infinit !

• Prin definitie, omul NU este diferit... ci indiferenta este cea care face diferenta !

• Si cateodata visez cu ochii deschisi, da toate par sa cada in gol si vreau sa cred ca's nebuna, ca doar le complic, ca totu' e mult mai usor...mult mai color...

• Priveste-o! Ce vezi? E ea, e fata care desi a pierdut tot ce are, va reusi sa se ridicee si sa o ia de la capat.

• Si nu conteaza cat de mult incerci sa fii cuminte, nu poti tine o fata rea in loc !

• Poate azi te-ai certat cu el Dar poate maine va impacati si poate totul va fi la fel.•

• Nu e un viSs si nici o fantezie...E ceea ce se numeste "c0pilariE"?:-x•

1 răspuns:
| Vanesa_9948 explică:

Merci mult la toti... sunt foarte frumoase statusurile si amuzante