| oaname a întrebat:

Vreau si eu niste texte de viata... ceva frumos.

Funda!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Uite cateva dragute, zic eu:

"Viata e un laborator, in care omul intra necunoscator si iese ca un cunoscator, intra ca un element simplu si iese ca un element complex, din impur devine pur, din sclav devine liber, dintr-un om plin de ura un iubitor, de la slabiciune ajunge la putere, de la durere la fericire, de la moarte ajunge la Nemurire." (Swami Shiranda)

Trebuie in viata sa te grabesti incet, de vrei la timp sa intarzii.

"In viata nu conteaza daca pierzi sau castigi. Conteaza daca pierd sau castig eu." (Winston Churchill)

Nu conteaza ca ai cazut, atata timp cat culegi ceva in timp ce te ridici.

Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Inviata, sa ai puterea si curajul sa spui "Nu". Sa fi mereu aceeasi "tu".

Toti oamenii sunt trecatori, dar nu toti trecatorii sunt oameni.

Brain is the engine of your body, but heart is the engine of your life.

Nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai.

Daca vrei sa fi fericit o clipa, razbuna-te. Daca vrei sa fi fericit o viata, iarta.

If I lived like there was no tomorrow... Well, I'd be in jail.

Daca stii cand sa pierzi, castigi intotdeauna.

"Nu intotdeauna trebuie sa intoarcem pagina. Uneori trebuie sa o rupem. " (Achille Chavee)

"Nu poti niciodata sa iti planifici viitorul, bazandu-te pe trecut." (Edmund Burke)

Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.

Viata nu ne invata sa fim puternici. Ea ne obliga.

There will always be an "if" in "LifE".

"Daca promiti ca nu intarzii prea mult, o sa te astept toata viata." (Oscar Wilde)

Life's short. Eat the dessert first.

In viata totul se plateste, dar nu orice se poate cumpara.

Regula vestimentara: intotdeauna acopera-ti spatele.

"Nowadays people know the price of everything and the value of nothing." (Oscar Wilde)

God puts people in your life for a reason, and removes them from your life for a better reason.

Si cand crezi ca stii toate raspunsurile, viata isi schimba intrebarile.

De asemenea, iti recomand si poezia "Avem timp" de Octavian Paler happy

3 răspunsuri:
| Manuellllaa a răspuns:

Fii ceea ce vrei tu sa fii, nu ceea ce vor altii sa vada. Felul in care tratezi oamenii este reflectia a cum te simti tu. Daca oamenii te vorbesc pe la spate felicitari! Esti cu mult in fata! Niciodata sa nu iti fie frica sa fii tu insuti. Tine minte…un original valoreaza mai mult decat o copie.Niciodata sa nu te compari cu altcineva! Nimeni in intreaga lume nu poate sa faca o treaba mai bine in a fi tu, decat tine! Numai cei ce incep de la inceput stiu cat de mult valoreaza lucrurile cu adevarat.Sunt ceea ce sunt astazi din cauza alegerilor facute ieri! Adevarul doare, dar nu omoara
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei.
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei.
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult.
Fiecare zi reprezinta un nou inceput, o noua mica viata. Multi s-au luptat pentru a trai pana in acest moment, pana in aceasta zi. Aceasta zi ne da ocazii pentru a invata ceva nou: exista lucruri care ni se vor intampla doar o data in viata, si depinde de noi daca vom profita de acestea sau nu.

.

| Goooogle a răspuns:

Oamenii trebuie sa înteleaga ca nimeni nu triseaza, uneori câstigam, alteori pierdem. Nu astepta sa-ti se dea ceva înapoi, nu astepta sa ti se recunoasca efortul, sa ti se descopere geniul, sa ti se înteleaga iubirea. Încheie niste etape. Nu din orgoliu, din neputinta sau mândrie, ci pur si simplu pentru ca acel lucru nu se mai potriveste cu viata ta. Închide usa, schimba discul, fa curat în casa, sterge praful. Înceteaza sa mai fii cine erai si transforma-te în cine esti!

| onasis1961 a răspuns:

Uite câteva stratusuri de viaţă ce î-mi plac mult:
1-Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea "
2-Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE! "
3- Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
4-Pentru mentalitatea de c***t, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te c**i miroase-a LiLiac'?
5-Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
6-Prea multi prosti(Parlamentari) pentru o tara asa de mica…
7-Spuneti ca nu m-a suportati dar va uitati la mine de parca mi-ati fi fani…
8-Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel puţin unul deja plictisit de ea… "
9-Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "
10-Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
Dacă ţi-au plăcut mai am destule.