| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu TOATE colindele pe care voi le stiti!

Răspuns Câştigător
| oanyoana a răspuns:

Pe langa cunoscutele colinde romanesti: In seara sfanta de Craciun,A venit iar Craciunul, Deschide usa crestine, Randuri pentru Mos Craciun, Daca ninge vei gasi, Noapte de Craciun, Vis de iarna, o brad frumos, Dimineata lui Craciun, si multe altele sunt foarte frumoase si cele straine: All i want from Cristmas is you, Winter Wonderland, Santa Claus Is Coming To Town, Christmas Must Be Something More, Santa baby, Shake Up Christmas,Din cer senin,Steaua,O ce veste minunata,Fulgii de nea, Florile dalbe, 3 pastori,Aseara pe-nserate,Ninge iar,La Betleem colo jos,Dupa datini colindam, Asta-i casa cea frumoasa, astazi s-a nascut hristos

funda?

4 răspunsuri:
| PRamona a răspuns:

Uite aici ai toate colindele
http://poeziisiversuri.com/poeti/colinde/

Sper ca te-am ajutat! Mult succes!;)

| NoNameJunior a răspuns:

Ştiu multe colinde.cum ar fi:
,, Steaua sus răsare"
,, Sorcova"
http://www.trilulilu.ro/prikindelul/96287340d39bb3
120 de minute non-stop!

| ElyAly a răspuns:

Colinde,colinde; Marut, margaritar si etc dar astea is cele mai faine happy

| Fiction a răspuns:

Din Cer Senin.Colinde Colinde,Cerul si Pamantul,O ce veste minunata,Astazi s-a nascut Hristos,Deschide usa crestine, Ia Sculati, etc.