| ╰☆╮Đoℓℓcє ღSwєєтy ˙·٠•♥ a întrebat:

Ziceti-mi si mie o porecla, inainte mi se zicea "Sweety" dar as vrea una care sa fie legata de mine, daca doriti va spun cate ceva despre mine! Ma cheama Theodora, sunt mai retrasa, imi place sa fie in centru atentiei, nu imi place cand cativa prieteni nu ma baga in seama, nu imi place nici cand se supara prietenii mei pe mine mai ales cand regret si imi place sa ma joc cand vin de la scoala si sa stau pe calculator.Imi ziceti va rog o noua porecla?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu inteleg deloc chestia cu poreclele. Nu te gandesti pur si simplu ce porecla vrei sa ai. Poreclele sunt date de ceilalti in anumite circumstante. Datorita unor intamplari primesti o porecla. Eventual poti sa le ceri celorlalti sa iti spuna altfel decat Teodora. E greu sa faci asta cu cei pe care deja ii cunosti. Poti insa de acum inainte cand te prezinti cuiva sa ii spui ca te numesti Teo sau cum vrei tu.

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

O nouă poreclă, ai să te plictiseşti de ea. Te asigur că peste ani nu-ţi va plăcea să ţi se spună la fel. O prescurtare a numelui ar fi ok.

| Elena1234456 a răspuns:

Suppy
Suparici

| Bianca18 a răspuns:

De ce nu te gandesti la niste prescurtari ale numelui tau? Ce zici de Dora? happy sau theO.

| Fiction a răspuns:

Teo

| cosmic_ray a răspuns:

Nu te pot sfatui in nici un fel.eu nu prea is buna la porecle.de altfel cand uit numele cuiva sau vreau doar sa fac misto il strig/o strig aliosha. nu e amuzant dar totusi toti rad de crapa.probabil e pentru felul cum o spunhappy

In centru atentiei.sorry delfiiiiin si ceilalti big grin

| Panda15 a răspuns:

Tifani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu Bacemiwinking

| trilulilu_6197 a răspuns:

Citez din ce ai zis tu "Ma cheama Theodora, sunt mai retrasa, imi place sa fie in centru atentiei". Pai ori esti retrasa ori in centru atentiei? laughing

Da in fine, cel mai bine ar fi Dora.