| Vladex1 a întrebat:

Aceasta este o intrebare pentru toti utilizatorii(asa ca stept multe raspunsuri): Voi raspundeti la o intrebare ca sa primiti funda, sau de dragul de a ajuta pe cineva, gandindu-te ca si el te va ajuta la randul lui?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Raspund din placere si nu astept nimic in schimb.

24 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
De dragul de a ajuta pe cineva.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Raspund doar la intrebarile ce imi capteaza atentia pentru a imi expune punctul de vedere, nici macar nu stiu daca il ajut cu ceva pe respectivul ori ba. Daca as raspunde de dragul fundei ar trebui sa iau toate intrebarile cap-coada, ori eu nu am timp de jocuri pentru copii!
Intrebarea ta mi-a atras interesul pentru ca este o intrebare banala ca sa nu zic stupida la care mai astepti si multe raspunsuri. Ca sa ce? Vad ca aia care au recunoscut ca raspund pentru funda si-au luat stupid! Macar au fost onesti si au recunoscut!

| Radioactive a răspuns:

De dragul de a ajuta. Am devenit dependenta de TPU si daca nu ajut aici, ma simt dusa! happy Oricum, imi aduc aminte cand eram, la inceputl vietii mele pe TPU, o cresetoare de funde, dupa ce am primit-o pe prima, nu ma mai puteam opri. Si puneam intrebari in proasta, despre orice nimicuri(winking ). Si intrebarile mele se terminau cu magicul cuvant portocaliu...dar acum dau funde in cazul in care consider ca merita, nu trebuie sa mentioneze nimeni.

| WyvernSky a răspuns:

Bună.
După cum ai văzut, unii utilizatori, când dau răspunsul la sfârșitul lor, intreabă fundiță?
La noi se numește cerșit.Eu încerc să omit acest obicei șo sa nu-l mai folosesc.
eu mă gân=nesc că unii utilizatori când scriu răspunsul se gândesc la funda pe care poate o vor primi sau nu.Și nu le pasă cât îi ajută pe cei care au nevoie.Eu,încerc să-i ajut cu cât pot, și nu mă gânesc la funde pentru că sunt atâtea intrebări fară raspuns.

Și eu am fost ajutată la rândul meu. Însă nu cu atâtea răspunsuri câte ai tu la intrebarea asta. Sper, ca utulizatori TPU sa numai pună intrebari stupide sau raspunsurile la fel pentru că sper că vă da-ți seama că numai prin muncă ve-ți obține ce doriți!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu am răspund, răspund şi voi răspunde doar pentru a ajuta. Întrebări nu am prea avut. Îmi mai place că totuşi cunosc persoane noi şi pot să văd varietatea tipurilor de persoane existente. Când vezi câte se întâmplă pe aici, parcă nu ţi se mai pare aşa de ciudat dacă ai vedea cu ochii tăi ceva ce înainte ţi s-ar fi părut foarte grav/ciudat/impresionant.
Aşadar, mă ajut pe mine ajutându-i pe alţii.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

@CristinaCorporatista
laughing Nu o fac pentru asta, însă trebuie să recunosc că dacă ăsta mi-ar fi scopul atunci aş fi destul de mulţumit de "captură".

| Minnie a răspuns:

Sincer? Raspund pentru orgoliul meu, sa-mi arat eu mie cate stiu si apoi raspund si din dragul de a ajuta pe altii. Fundele si rank-ul nu ma ajuta la nimic in viata asa ca, in niciun caz nu o fac pentru funda iar oamenii rareori intorc ajutorul primit asa ca nici pentru un viitor ajutor nu raspund, mai ales ca problemele mi le rezolv singura sau in niciun caz intreband pe internet.

| κλάους a răspuns:

Pai raspund la ce stiu, deci, de dragul de a ajuta pe cineva. Daca stiu ceva, la care altcineva poate nu se pricepe, de ce sa nu il ajut? Iar problema cu funda... Daca el crede ca merit funda, sau daca nu, e tot una pentru mine.

| Stephisorrr a răspuns:

Site-ul se numeste TPU - toti pentru unu.
aici diferite persoane pun intrebari pentru a primi raspuns la problemele lor sau pentru a lamuri o situatie.
Nu trebuie sa astepti rasplata pentru faptele tale bune.

| Vladex1 explică:

Cu totii stim ca uneori o vorba buna sau un sfat folositor inseamna mai mult decat orice.Asa ca sa uitam de premii si sa incercam sa ajutam gandindu-ne ca si noi cand vom avea nevoie de un ajutor NE vor venii ceilalti. Cat despre raspunsul castigator nu voi declara pe nimeni deoarace sunt multe raspunsuri bune si asa cum voiam sa si aud.

| Vladex1 explică:

Jelli sunt de acord cu tine, de accea nimeni nu va primi funda

| elleme a răspuns:

Raspund pentru ca uneori se intampla sa stiu raspunsul la intrebarea aceea si pentru ca persoana aia a postat o intrebare ca noi sa-l ajutam. Pe scut RASPUND DIN PLACERE!

| didiDia a răspuns:

Raspund la o intrebare pentru ca mi se pare normal si firesc sa ajut pe cineva atunci cand pot. De ce sa nu ajut pe cineva daca imi sta in putere, daca detin raspunsul la intrebarea lui? Sau chiar daca nu detin raspunsul dorit de persoana respectiva, poate macar ii dau o idee cum si-ar putea rezolva problema. Deci pentru mine nu este valabila nici una din variantele scrise de dumneavoastra/tine.

| Windswept a răspuns:

Doar pentru a ajuta pe cineva, funda si ranking-ul a fost creat pentru a stimula utilizatorii competitivi sa raspunda la intrebari des.

| DaftPunk a răspuns:

Sincer, amandoua...dar mai mult pentru funda...Io dau rasp ca si mie imi place sa primesc rasp cat mai bune

| Babbe a răspuns:

Depinde, daca este o intrebare stupida gen "Care are ochii ca ai meii funda" asta e pentru fundita thinking dar atunci cand sunt intrebari serioase putin imi pasa de funda :*!
Parerea meabatting eyelashes!

| Madi_8495 a răspuns:

De dragul de a ajuta pe cineva.Adica persoana isi pune unele sperante in noibig grinsi nu ma gandesc la revansa(funda sau ca me ajuta si el dupa aia), pur si simplu il ajut din drag.Pana la urma da'o naiba(scuze)de funda ca nu m'a ajuta cu nimic; ce ca poate devin expert, nu imi pasa de funda fiinda nu are nicio valoare pentru minewinking

| Sandilau a răspuns:

Nici una nici alta. De plictiseala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana mea, îți dai seama câți vor încerca să împuște o fundă spunând : "da desigur eu sunt aici doar ca sa ajut nu pentru fundita, punctaj si altele"?
Nu. Scopul meu nu este doar de a ajuta, este secundar chiar pentru mine. Eu sunt aici din vara anului trecut, dar am postat anonim fiindcă pur și simplu nu aveam nimic de zis. De ce răspund? De ce postez? De ce sunt aici?
Păi: - pentru a putea lua legătura cu utilizatorii care îi apreciez și pentru a mă împrieteni cu ei
- pentru a băga mințile în cap cui trebuie
- pentru a-mi testa intelectul, pentru a vedea cât de bune răspunsuri știu să dau, la fel și întrebări
- pentru a vedea mentalități diferite, pentru a învăța lucruri noi și variate
- pentru a-mi exprima opinia liber și pentru a-mi testa capacitatea de a rezolva unele conflicte (online).
- pentru a ajuta persoana respectivă
Eu nu am avut până acum nicio problema de viață și moarte de rezolvat pe TPU așadar faza cu ajutorul e neclară deocamdată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASDSM, nu e adevărat! Atunci cum de Răzvan de pe locul 3 nu e expert? Sau neluL, de pe al 6-lea?

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Nu am prea multe funde si nici nu le vreau happy
cand stiu ca pot da un raspuns/o mana de ajutor o fac din inima :-)

in plus eu nici nu imi numar fundele laughing

| ASDSM a răspuns:

Daca ai un nr mai mare de funde ajungi expert TPU,insa nu castigi niciun premiu, oricum TPU a fost inventat pentru ca oameni sa se ajute intre ei cu raspunsuri nu pentru funde, ele sunt mai mult un stimulent.Eu raspund la intrebari pentru ai ajuta cat de mult pot pe alti,incerc sa am raspunsuri cat mai complete,insa uni la o intrebare care pentru tine este foarte importanta scriu ceva de genu; nu stiu, nu-mi pasa, neinteresnt etc.

| Xpert2000 a răspuns:

Pentru funda!laughing

| Sorana_3196 a răspuns:

A 2-a varianta