| deadhoe a întrebat:

Am niste intrebari:
De ce credeti ca sunt din ce in ce mai putine persoane pe TPU active?

Cand s-a schimbat ultima data design-ul TPU, v-a placut? Mie mi-a placut cel mai mult cel dinaintea acestuia.

Ce alte optiuni ati vrea sa fie pe TPU?

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sunt mai putine persoane active si pentru ca intrebarile nu mai sunt la fel de serioase ca in trecut. Multi pierd timpul pe site sau pun intrebari din pura conversatie (ceea ce nu e rau, dar nu asta e esenta site-ului)

La inceput nu mi-a placut interfata, dar in timp m-am obisnuit. happy
Desi a durat un timp pentru acomodare si rezolvare erori de conectare si postare, a devenit o rutina si design-ul nu mai e o problema.

As implementa si rezolvarea problemelor prin apel vocal. Ca la Relatii Clenti sau Call Center, fara a mai tasta solutiile, dar am inteles ca e o tehnologie care costa bani si nu vedem prea curand aceasta posibilitate.winking

| deadhoe explică (pentru dannyel86):

Eu zic ca erau mai multe intrebari neserioase in trecut, mai multi useri pe Trivia/Amuzante, mai multi trolli pe alte categorii

| anonim_4396 a răspuns (pentru deadhoe):

Si multe prescurtari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile serioase sunt tratate in gluma.
Foarte multi trolli.
Daca postezi o intrebare cu lucruri sau opinii nepopulare esti batjocorit de copii.
As vrea sa fie precum Quora sau Stackoverflow, acolo daca injura unu are ban IP.
Design-ul asta e oribil, desi e interfata moderna, sunt aranjate lucrurile anapoda.
Si design-ul "interior", logic era daca ignori o persoana sa nu va mai puteti intalni nicaieri, se observa ca ala te injura in continuare, iti troll-eaza intrebarile, daca el face abuz de Evalueaza nu pateste nimic, eu daca evaluez toate eronatele cuiva i-au ban etc.

| deadhoe explică (pentru anonim_4396):

Hmm mie nu mi se pare ca lucrurile sunt aranjate anapoda. Ce ti se pare anapoda? Chestiile alea din partea dreapta (Intrebari similare, populare, remarcate de editori, statistici TPU, quizuri, categorii) sau ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru deadhoe):

Daca tot e design responsibil, asta e aiurea rau: https://imgur.com/a/ZuSq4Ad
Si mai sunt alte probleme cu layout-ul, cum ar fi cuvant lung/link in partea dreapta il face de asemenea sa iasa cu mult in exterior.

| deadhoe explică (pentru anonim_4396):

Mie imi place mai mult sa trag doar in jos cand am un text lung, chiar daca as putea sa trag dreptunghiul spre dreapta fara se vada aiurea. Probabil fiindca imi place sa para textul mai lung. https://prnt.sc/k2jxxs