| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelămurire în legătură cu Indygen. Deci am fost sunat de către curier, care a spus că trebuie să îmi livreze cartela. Curierul a vorbit cu mama, care i-a spus că eu nu mă pot întâlni cu el să ridic livrarea pentru că sunt la şcoală şi a întrebat dacă nu se poate ca livrarea să fie ridicată de ea sau de altcineva. Domnul respectiv a spus că va veni la şcoală să îmi livreze cartela pentru că trebuie să o ridic eu personal.

Acum, problema este că eu nu am buletin. Pot ridica respectiva cartelă fără buletin? Mi-e teamă că nu mă va crede că eu sunt respectiva persoană sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| Wulf a răspuns:

Iti trebuie un act de identitate.
Ex : Copie a certificatului de nastere.
Sau te poate suna pe telefon pentru a-si da seama.

| Ikys a răspuns (pentru Wulf):

Carnetul de note merge?

| Wulf a răspuns (pentru Ikys):

Da, deoarece are poza si contine numele tau, având și ștampila școlii este foarte bine.

| Ikys a răspuns (pentru Wulf):

Da, dar vezi tu... problema este că nu am poză cu mine în carnet. Da, ştiu, multe complicaţii. D-aia mă gândeam că poate nu o să mă recunoască (,) ca cel care trebuie să primească cartela. Şi mă gândeam că până la urmă îl pun să întrebe un profesor ca să se convingă şi dacă îmi spune că nu merge aşa... aia e.

| Wulf a răspuns (pentru Ikys):

Stai calm, nu îți fă atâtea griji, se rezolvă foarte foarte ușor, nu are date ce aparțin FBI-ului, nu sunt documente secrete, este doar o cartelă, se rezolvă foarte ușor.

| Ikys a răspuns (pentru Wulf):

Acelaşi lucru mi l-a spus şi mama. big grin
Mulţumesc mult de ajutor.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu nu înţeleg de ce v-aţi complicat şi nu i-aţi dat din start datele mamei (fără explicaţii; că doar nu e scris pe fruntea ta că eşti posesorul contului; tu fiind şi minor...).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Putea să primească mama ta coletul, în locul tău ( se treceau, pe Avizul de recepţie, datele de pe C.I. a mamei )!

Şi eu l-am preluat pe cel al fiului meu, FĂRĂ nici o problemă!
Curierul a trecut datele mele şi totul a fost OK!

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Poti prezenta alt act de identitate, cum ar fi certificatul de nastere, original sau copie sau carnetul de note si vei putea ridica coletul.