| didiDia a întrebat:

Am raportat mai multe persoane care cereau sa li se rezolve tema integral (in special cei ce voiau compuneri sau mai multe exercitii la engleza). Insa constat ca nu au fost suspendati. De ce? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actualizarea nu se face imediat, dupa raportare, situatia este analizata si decizia de a fi sanctionat cel in cauza este luata de admini.Numai bine.

6 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Fiecare raportare este analizata si in functie de comportamentul utilizatorului, Cristina decide sanctiunea care va fi aplicata.

Alexandra - TPU

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos s-a inaltat! sunt in totalitate de acord cu tine, dar parca ceva ma zgaraie...pana la urma urmei TPU este un site unde ar trebui sa gasim raspunsuri la cerintele noastre nu? de ce trebuie sa ne facem dusmani? cand putem sa ignoram acele intrebari care solicita rezolvarea unei probleme, ignorand fiecare inrebarea, problema lui X, va ramane ne rezolvata, ne gasind ajutor va fi obligat sa isi rezolve singur problema, asa ca de ce trebuie sa raportam? raportam doar pe cei cu un vocabular neadecvat...nu crezi?
O zi cat mai frumoasa sa ai!

| didiDia explică (pentru caramela):

Te zgarie degeaba, caramela. Pe mine ma zgarie solutia propusa de dumneavoastra, aceea a ignorantei. Daca nu ii dau raportare, tot se va gasi vreun ''fraier/binefacator'' care sa faca tema cap- coada, iar elevul va lenevi in continuare. Tocmai asta e ideea, sa nu-i facem tema in intregime.

| Singuratatea a răspuns (pentru didiDia):

Si ce ai tu cu asta? te maninca intr-un loc? taranca proasta ce esti!

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Singuratatea):

Ai face bine sa-ti tii pliscul si sa mananci pamantul.Nu cred ca te-a injurat nimeni pe aici, tu si scarbele care isi cer temele pe TPU meritati ceva mai mult decat o suspendare, stii la ce ma refer. Tarancile ca tine care nu stiu sa scrie ma dezgusta.

| Singuratatea a răspuns:

Ce te... pe tine? Si cu ce iti ajuta daca raportezi pe altii? singura suspenata ar trebui sa fii tu! Sa-i spui lu tarcuta ca estinascuta in 1985 ca cind o sa vada ce minte de gisca nici el nu o sa te creada. Locul tau e la coada vacii.Si nu mai comenta aiurea la intrebarile mele.Vad ca vrei sa demonstrezi ca esti educata, da reusesti exact opusul!