| srtomarx08 a întrebat:

Am și eu o întrebare
Dacă doi oameni majori au bătut pe un copil minor de 15 ani și eu am filmat am voie să postez această filmare pe rețele sociale?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu ai voie sa o postezi nicaieri, dar poti sa o duci la Politie, ca un bun cetatean ce esti, ca dovada ca acel copil a fost batut de adulti si cine au fost aceia.
Politia va declansa o investigatie si-i va prinde pe batausi, pedepsindu-i.
O alta varianta este sa contactezi un ziar local sau un post de televiziune local si sa le dai filmuletul si mai departe fac ei invetsigatiile si anunturile.

| srtomarx08 explică (pentru Violleta2022):

Poliția a fost anunțată deja și au filmarea, dar am vrut să postez să vadă tot satul, filmarea nu să poate dar pot să pun un text spunând ce să întâmplăt? Vreau să afle toată lumea din sat ce au făcut acei oameni

| Violleta2022 a răspuns (pentru srtomarx08):

Tu nu ai voie sa faci asta, ca poti fi acuzat de defaimare.

| Delyae a răspuns:

Da.

| srtomarx08 explică (pentru Delyae):

Întreb pentru ca doi oameni de vârsta cam de 40 și altul de 60 de ani au bătut un copil de 15 ani l-au asfixiat l-au izbit de căruță (erau cu calul) și au încercat să îl bage într-un sac să îl ducă cu căruța să-i facă cine știe ce, dar au ieșit niște oameni să au strigat la ei să îl lese, să sunt niște filmări cu agresiunea dar nu știu dacă e legal să le răspândesc pentru ca vreau să știe toată lumea din satul Poduri Județul Bacău (acolo a avut loc evenimentul) ce oameni avem la noi care bat copiii ca pe animale