| barosaneee a întrebat:

Azi au venit baietii de la digi sa puna netul. Au pus merge perfect dar problema este ca eu am fiberlink 1000 si mie imi da pe speedtest 300 download si 140 upload? Am zis e normal sa fie asa? Ca cel mai mic ar trebui sa fie 500 download etc au zis ca trebuie sa am ip fix ceva ceva n-am inteles. ma ajutati ce ar trebui sa fac ca eu platesc pentru fiberlink 1000 ca sa iau 900 download nu sa iau 300

2 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Duce ruterul pe care il aia peste cei 300m? Asta e primul lucru pe care trebuie sa il verifici.

Apoi banda aia de 1000 nu e niciodata garantata pe abonament rezidential, poate pe alea bussines.

| barosaneee explică (pentru goguPatent):

Eu am otp trebuie router pentru viteze mai mari asta acum am invatat