| kinderz12 a întrebat:

Buna!

As vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a obtine puncte pe TPU. In prezent am 290 de puncte si sincera sa fiu chiar nu stiu cum le-am obtinut.

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
www.tpu.ro/intrebari-frecvente

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește regulamentul: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
O zi bună!
Pa, pa.

| ASimpleUser a răspuns:

Punctele se obtin raspunzand la intrebari, obtinand funde, obtinand voturi, raspunzand la intrebarile din oracol...

| kinderz12 explică:

La oracol tot am mai raspuns la intrebari. chiar multe dar nu obtin nici un punct in plus.