| Criss_6260 a întrebat:

Bunahappy... Astazi mi-am facut contul pe TPU si nu stiu multe pe acest site...happy Imi spuneti si mie cum pot face rost de fundite?

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Da raspunsuri cat mai multe si foarte bune si unele o sa fie declarate castigatoare de utilizatorii care au pus intrebarile. Pentru documentarea ta privind TPU citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE. Succes si numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Faci rost de funde atunci cand dai raspunsuri folositoare la intrebari.iar userii te recompenseaza cu funde!
. citeste rubrica asta. cred ca este de ajutor
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| ImmortalQueen a răspuns:

Bunahappy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns. Bye:*

| IIIx333III a răspuns:

Daca esti curioasa poti afla tot ce te intereseaza dand click pe linkul pe care ti-l dau eu :*. Este pagina cu intrebari despre site;) http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| BlackR0se a răspuns:

Bun venit pe TPU!
Sigur ca iti spunem happy.
Trebuie doar sa ii ajuti pe ceilalti membrii TPU.Adica,daca stii raspunsul vreunei intrebari,nu ezita sa il dai si, daca celui pe care l-ai ajutat i-a fost folositor raspunsul tau, castigi fundite.Si daca ai multe multe fundite, poti devenii utilizatorul anului sau expert TPU. :]
Mult noroc!

| alintush15 a răspuns:

Buna! _pentru inceput BINE AI VENIT! _cit despre fundita_funda iti este oferita de persoana careia tu i-ai raspuns la intrebare si dupa parerea ei/lui raspunsul tau este cel mai bun! Dar in sine nu este importanta funda, cit faptul ca vrei sa-i ajuti pe altii, ceea ce este un lucru rara in zilele noastre!
o si buna! __si sper ca iti va placea la noi!

| gigel68 a răspuns:

Deconteaza cineva fundele? am cateva de vanzare daca va intereseaza.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Funditele le primesti atunci cand raspunzi corect la o intrebare. atunci cel care a pus intrebarea iti da tie funda dintre toti cei care au raspuns ( daca i-a placut raspunsul tau )

| BloodyDress a răspuns:

Pai este foarte simpluhappy raspunzi la cat mai multe intrebari si daca raspunsul tau este de folos pentru persoana care a pus intrebarea aceasta iti poate da o funda pentru raspunsul castigatorhappy dar aici nu e vorba sa faci cat mai multe funde, este vorba de ajutor, sa ne ajutam unii pe altii...de aia se si numeste site-ul Topi Pentru Unul, right?happy

| DyannaDya a răspuns:

Buna! Ca sa faci rost de fundite trebuie sa raspunzi la cat mai multe intrebari si daca raspunsul tau este cel mai bun sau cel mai potrivit rasp pentru acea intrebare primesti fundita.Acelasi lucru poti face si tu cand iti pui propiile intrebari. Poti da si tu fundite.Cand un user iti raspunde la intrebare in dreapta raspunsului iti apare fundita si de acolo ii poti da funda.Bafta!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face rost de fundite doar daca raspunzi la intrebari.
Si incearca sa pari cat mai pe gustu` celui care pune intrebarea, ai sanse mai mari la fundita.

| flaviu1234 a răspuns:

Poti face rost de fundinte daca dai raspunsuri la cat mai multe intrebari...si doar daca oameni care au pus intrebarea cred ca raspunsul tau a fost cel mai bun...acm poti sa imi dai si mie o fundita?winking

| lookingforlove a răspuns:

Heeey:) bine ai venit...:)
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte(fundite). De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.
La fel, pentru raspunsurile pe care le dau oamenii la intrebarile tale, ca mine :D imi poti da "Raspuns castigator " sau "Funda" (intelinget, stupid etc):)Iti urez succes!
Pentr mai multe info, http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente;)

| Cristiana2011 a răspuns:

Buna Criss :*. Poti sa faci rost de fundite dand raspunsuri la intrebarile oamenilor. Pwp love struck!

| paulx94x a răspuns:

Azi mi-am facut si eu contul, iar din cate stiu eu primesti fundita atunci cand raspunzi la o intrebare, iar cel care a pus intrebarea iti da fundita daca ii place raspunsul tau. Deci poti primi fundite doar daca raspunzi la intrebari. big grin

| dyana_6840 a răspuns:

Daca raspunzi la intrebari si persoana carei ii raspunzi vrea sa tio dea pentru ca considera ca este cel mai bun raspus. funta?

| Player54 a răspuns:

Sa raspunzi corect la intrebari. pentru. asta merit si eu o fundita

| d33adhya88 a răspuns:

Pai cauti intrebari puse de alti si incetci sa raspunzi cat mai bine si o sa primesti funditabig grin.success