| Ramonaaaa a întrebat:

Buna big grin!
Ce inseamna mai exact "a bloca un utilizator"? Adica nu va putea sa iti mai trimita mesaje pe privat sau nu iti va mai putea raspunde la intrebari? In ce consta acest lucru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand blochezi un utilizator, el nu iti mai poate raspunde la mesajele private. Tu ii poti raspunde, dar el nu, si vede mesajul tau. Ca sa il deblochezi, trebuie sa trimiti mesaj la contact. Ai grija insa, ca il ultimul timp functia de blocare face figuri. Am incercat sa blochez mai demult doua utilizatoare, insa au continuat sa imi trimita mesaje. Uneori insista sau ignora persoana respectiva daca te deranjeaza.

Si nu, orice ar fi, raspunsurile i le vezi pe site si iti poate raspunde si la intrebarile tale. Nu vad eu sa fie un astfel de buton de blocare la raspunsuri.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu va mai fi lăsat să-ţi trimită mesaje. De răspuns, va putea să-ţi răspundă în continuare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe privat nu o să mai primești mesaje de la acel utilizator. Pe site, îți va putea răspunde la întrebările postate de tine.
Dacă pe viitor vrei să-l deblochezi, ceri acest lucru aici, http://www.tpu.ro/contact
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Il poti bloca doar sa nu iti trimita mesaje prin mesaj privat dar poate raspunde la intrebarile tale ceea ce e o eroare a acestui site si trebuie remediata.

| Ramonaaaa explică:

@andi95,nu,nu ma refer la Facebookhappy. Categoria la care am incadrat intrebarea este "Totul despre TPU" deci, ma refer la TPU happy.

| 123214324143241 a răspuns:

Cred ca te referi pe Facebook. In principal nu-ti poate vizualiza profilul, nu ti-l gaseste daca da search; adica nici nu-ti poate trimite mesaje totodata, etc.