| NoNameJunior a întrebat:

Buna!
de ce unii utilizatori dau nefolistor/stupid la un raspuns inteligent?
sau o fac doar ca sa fie interesanti?
una e sa dai stupid ca poate intr-adevar raspunsul este stupid, alta e sa dai asa intruna fara motiv! voi ce parere aveti de voturile abuzive de stupid/nefolositor?

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Există diferenţele de opinie.
Ce ţie ţi se poate părea inteligent s-ar putea ca mie să-mi pară stupid.
Evident, mai sunt cei care se simt ofensaţi de unele răspunsuri şi dacă dau stupid se simt mai bine sau cei care pur şi simplu nu suportă utilizatorul respectiv şi dau stupid din acelaşi motiv, să se simtă mai bine.
Dar oricum, cu ce te dereanjează? Calitatea răspunsurilor unui utilizator nu se determină prin numărul voturilor sau numărul răspunsurilor câştigătoare. Dacă vrei să-ţi dai seama cel mai bine ce şi cât gândeşte un utilizator te uiţi la răspunsuri direct, eventual la întrebări, restul nu are importanţă.

| NoNameJunior explică (pentru Paulla):

Nu ma deranjeaza cu nimic, doar intrebam.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce unii votează răspunsurile inteligente cu "stupid"?
- de ciudă
- din răzbunare
- de proști
- la hoha
- din neatenție (scuza asta mergea înainte, când nu-ți sărea în față un "Confirmă vot" la fiecare vot negativ).

| Klepto a răspuns:

Ca nu le place raspunsul autorului sau fata autorului sau de aia, este doar opinia lor.
Cum se fie mai interesanti? Nu scrie cine da si voturile, deci sunt semi anonimi.
Fiecare are dreptul de a-si spune parerea pe TPU(in limita decentelor si in conformitate cu regulamentul), unii o fac verbal, altii baga un stupid si un nefolositor subtil.

Sunt inutile voturile, doar nu ma definesc unele voturi, nu au relevanta, sunt doar niste opinii non verbale, daca au placut raspunsul sau nu.
Fiecare cu opinia si prisma proprie prin care vede si analizeaza lucrurile, cine-s eu sa ii dovedesc cuiva cum sunt? Fiecare cu perceptiile sale, plus ca atunci cand sunt pe net, imi las gena de "parerea fiecaruia conteaza prea mult pentru mine si am nevoie de opinia celorlalti sa ma simt bine" acasa si nu o aduc pe net, locul unde toti sunt "Keyboard Warrior".

| ASIGURATORUL a răspuns:

Multi din teribilism o fac; sau poate nu au capacitatea sa distinga calitatea raspunsurilor. Cel care va aprecia intr-adevar ajutorul acordat de un utilizator cu siguranta va da votul cuvenit.

| Abandoned a răspuns:

Tu ce crezi, doar asa, uitandu-te la mine?

| Abandoned a răspuns:

Sau ce cred eu, uitandu-ma la tine? Te regasesti in propria ta intrebare!

| Minnie a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Am primit multe stupid la raspunsuri corecte si am raportat utilizatorul, simplu si eficient.

| Avatar001 a răspuns:

Da sint de acord cu tine chiar as vrea si eusa aflu raspunsul.