| Roxyfrumy a întrebat:

Buna seara TPU la toti.
Nu inteleg ceva, ar fi mai bine sa imi explicati si mie.
Pe bune, daca eu postez ceva, de ce mereu mi se refuza? De ce nu vedeti cu atentie ca eu am facut si scoala si liceu. Nu inteleg de unde pana unde atata rautate pe lumea asta. Voi va credeti mai corecti pe pamantul asta? Daca postez ceva sau cer un sfat asta insemna ca trebuie sa imi dati un refuz? Nu inteleg.

5 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună.

Îți refuză întrebările deoarece ai prea multe greșeli gramaticale. big grin

Nu stiu ce îmi este mai frică ca am înțeles ce ai scris sau ca îți răspund sad

| Hammurabi a răspuns:

Dacă tu eşti din altă țara şi pentru tine limba română nu este limba maternă, ar trebui să spui asta.
Probabil oamenii vor fi mai înțelegători.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu mai scrie cu majuscule (litere mari) in mijlocul unei fraze. Și folosește semnele de punctuație, dacă vrei să fii înțeleasă. Dacă ai pe cineva alături, roagă-l să te ajute cu formularea frazelor.

| TPU.ro a răspuns:

Buna,

Intrebarile iti sunt respinse deoarece nu sunt formulate deloc clar. Sunt neinteligibile, punctuatia nu exista, multe greseli gramaticale. Este foarte greu sa se inteleaga ce anume doresti. Indicat este sa iti recitesti postarile inainte de a le publica si sa le corectezi. Altfel, nimeni nu iti va intelege mesajul si va trebui sa il stergem.

Zi buna,
Cristina, TPU.ro

| minrest a răspuns:

E o ocazie sa inveti sa scrii mai bine, draga Roxi, deja intrebarea asta ai scris-o binisor.