| Ingeriaurii55 a întrebat:

Buna stiti cum aduga la prieteni o persoana, daca da sa-mi spuneti rapid!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă îi cunoşti numele ( ID-ul de user al ) persoanei respective, atunci poţi să o cauţi în "Clasamentul general" al userilor :
http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/

Sau cauţi pe Google "profil x TPU"...

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ghici pentru ce e butonul "Adaugă ca prieten" pe profilul fiecăruia.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intra pe profilul fiecarui utilizator, sub poza de profil exista optiunea Adauga prieten...ori intra pe profilul tau si selecteaza acceptarea prietenilor automat.
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( o "tastă" verde ) - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Dacă îi cunoşti numele ( ID-ul de user al ) persoanei respective, atunci poţi să o cauţi în "Clasamentul general" al userilor :
http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/

Sau cauţi pe Google "profil x TPU"...

| valentingb a răspuns:

Uite, dai click pe numele meu de lângă poza lila pe care scrie "terapie cu ajutorul palmelor" dar nu se vede, și apoi sub poza mare care apare, dai click pe Adaugă prieten. Eu am setat să accept automat orice cerere, deci te-ai scos! Ai rapid un prieten pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click pe numele persoanei respective. Te va redirectiona catre profilul sau.

Apoi Click pe butonul verde numit "Adauga la Prieteni". Si gata, ai adaugat persoana la prietenii tai.

| Ingeriaurii55 explică:

Ms

| Ingeriaurii55 explică:

Va multumesc.