| MirunaBoss a întrebat:

Buna sunt nou pe TPU imi spuneti va rog cei aia funda plzzz

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Mirunahappy
si bun venit pe sitehappy
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile
O frumoasa zi sa aihappy

6 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Adica poti desemna un raspuns castigator din mai multe primite.

| HermioneLove a răspuns:

Buna!
Funda=Cand pui o intrebare alegi
raspunsul care ti s-a parut cel mai folositor dintre toate.Ca un fel de ''multumesc''. Daca vrei sa aflii mai multe te sfatuiesc sa citesti regulamentul TPU.
Pa, pa

Răspuns utilizator avertizat
| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| MadalinaaIoana a răspuns:

E simplu MirunaBoss. Cand pui o intrebare si iti raspunde cineva, apare in dreptul fiecarui raspuns :declara raspunsul castigator. Si alegi raspunsul pe care il consideri cel mai bun, adica dai pe declara raspunsul castigator.Si asta inseamna ca ai dat funda. Cu cat ai mai multe funde, cu atat ai sansa de a devenii expert TPU.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Fundita este un multumesc. Sub fiecare raspuns primit este o funda gri sub care scrie "Declara raspunsul castigator" dai click pe aceea funa iar ea se coloreaza in potocaliu, in felul acesta declari raspunsul castigator.
*-*