| ღKittyღ_1281 a întrebat:

am si eu o intreabre :cum devine cineva expert TPU?

14 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

NU, dacă ai multe fundiţe nu ajungi expert TPU. Răspunsurile tale trebuie să fie serioase, trebuie să te implici pe site, trebuie să ai răspunsuri utile în primul rând şi să ajuţi necondiţionat. Cel mai bun sfat pe care aş putea să ţi-l dau este să nu te mai gândeşti la asta: Nu poţi da sfaturi bune dacă le dai doar din dorinţa de a primi o răsplată.

| BideuAntiDeDeCareSeMarsupiazaInVazinCuPixul a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste postari (plus comentariile) http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658, si te vei lamuri mai bine.
Succes! Numai bine!

| Liniuta a răspuns:

Pentru a deveni expecrt TPU trebuie sa ai 500 de fundite x_x

| Mada4ghn a răspuns:

Buna! pentru a deveni cineva expert TPU trebuie sa dea cat mai multe raspunsuri care primesc fundita si cu cat primesti mai multe fundite (vorbim de cel putin 50)atunci vei fi avansat spre functia de "Expert TPU"... sper ca te-am ajutathappy, pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai muuuulte fundite. Cel putin eu asta am vazut la expertii TPU.

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Ca sa devii expert TPU trebuie sa ai peste 500 de raspunsuri castigatoare :*
fundita? big grin

| ytalyanu a răspuns:

Cand strangi multe funde si voturi ajunci expert
trebuie sa depasesti3000 de funde ca sa ajungi

| costin95 a răspuns:

Dand multe raspunsuri folositoare care primesc vot si cei care au multe fundite
si cele mai multe puncte

| KaTtY a răspuns:

Trebuie sa aiba multe raspunsuri corecte, premiate cu fundita, cam jumatate

| KaTtY a răspuns:

Am uitat sa specific ca trebuie sa ai in jur de 100 raspunsuri cu fundita

| Dyony01 a răspuns:

Buna kitty! poti fi expert TPU daca ai multe funde, cred ca paste 70-80, nu stiu sigur:*, dar nu mereu trebuie sa ai multe funda, trebuie sa raspunzi detaliat si sa fi sigur de ce raspunz, si sa nu iti bati joc d alti... sper ca te-am ajutat, t pup

| AnonimaPunct a răspuns:

Salut! Pentru a ajunge expert TPU, colecteaza cat mai multe funde (adica raspunsuri castigatoare)... am impresia ca numarul minim este de 40, dar nu sunt foarte sigura. Sper ca te-am ajutat! O zi buna!winking

| Diiiidi a răspuns:

Daca sta mult pe TPU

| Buterflyy a răspuns:

Pai trebuie sa ai cat mai multe fundite adica sutelaughing)\ funda ca am raspunsbig grin?big grin