| anonim_4396 a întrebat:

ce trebuie sa faci ca sa devii userul anului?
Multumesc aniticipat!:*

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu există indicaţii exacte ce te îndrumă cum să devii user-ul anului. Pentru a dobândi acest statut, trebuie să fii cel mai bun utilizator de pe site, să ai cele mai inteligente şi potrivite răspunsuri, şi să fii capabil să ajuţi oameni indiferent de domeniu şi per total - să ai o activitate deosebit de considerabilă.
Alegerile pentru user-ul anului au loc în luna decembrie, când persoanele de pe site sunt rugate să nominalizeze utilizatorul pe care îl susţin, precum şi motivul lor. Acela cu cele mai multe menţionări va primi titlul de "User-ul anului".
Sper că te-am lămurit.

14 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Alegerea userului anului presupune voturi din partea celorlalți utilizatori. Ceea ce înseamnă că trebuie în primul rând să nu superi pe nimeni, să ajuți multă lume, să nu jignești pe nimeni, să fii de treabă cu toți. Ceea ce, sincer, mi se pare cam fără rost, deoarece presupune să îți pui singur limite în exprimarea punctului de vedere, să nu spui anumite lucruri doar ca să nu jignești persoana respectivă. Sincer, consider că este mult mai bine să îți spui părerea exact așa cum e și să superi o persoană decât să fii prefăcut doar ca să îi câștigi aprecierea. Consider că nu se merită.
În altă ordine de idei trebuie să fii cel mai activ utilizator de pe site pe tot parcursul anului, să dai răspunsuri folositoare, inteligente și scrise corect. Să fii un exemplu pentru toți utilizatorii.

Baftă

| MenInShadow a răspuns:

Sa dai foarte multe raspunsuri. Sa fie corecte, si fara jigniri sau ironii, si ma refer la d'alea rautacioasewinking
Si sa primesti multe funde si voturi pentru raspunsurile tale, asta daca sunt bunewinking

| CautNume a răspuns:

Sa te cunoasca TOT sit-ul ca un utilizator bun, inteligent, calm, etc...
ca sa te voteze

| BubblesDoubleS a răspuns:

Eh (copy-paste)
Buna.
Ca sa fii User-ul Anului trebuie mai intai sa fii exper TPU.Cand o sa se aleaga User-ul Anului 2011 toti utilizatorii sunt pusi sa voteze.
Pana acum NOname si Brigaela sunt User-ul anului.
Ca sa fii expert TPU:
Un lucru este sigur:nu prin funde, cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU, singurele conditii OBLIGATORII, dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat

| ComputerGeek a răspuns:

In primul rand sa nu intrebiwinking

| xCatastrophe a răspuns:

Nu stiu la ce ai nevoie dar ma rog intreaba`o pe @NOname`!

| SuntUnCartof a răspuns:

Trebuie sa ai cele mai multe funde, cele mai multe raspunsuri happy
O seara bunahappy

| Crysty1996 a răspuns:

Cam tu ce crezi ca trebuie sa faci sa te dai bine pe langa admini

| Anestezia a răspuns:

Sa primesti foarte multe raspunsuri.Cam asta Te puuup!

| Justdreams a răspuns:

Sa ai cat mai multe puncte, cat mai multe funditse... fundabig grin!kiss

| BrOnaJeu a răspuns:

Sa raspunzi la o gramada de intrebari si sa primesti si funda multe! pls da-mi o fundita am nevoie foarte tare!

| Tiberius a răspuns:

As spune eu ce dar precis iar ma suspendeaza astia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa "devi" raised eyebrows? Ca sa "devi" userul anului trebuie saaaa inveti sa scrii corect!big grin
Si sa fii o zana buna si neinfricata!tongue
Bye!winking

| Lari02018 a răspuns:

Daca iti zic imi dai funda?batting eyelashes