| DracusorImpielitat a întrebat:

Cum raportez un user care a raspun la o intrebare, dand copy paste la un raspuns pe care l-am dat la alta intrebare? Nu ar trebui ca userii sa nu poata da copy si paste la alte raspunsuri de pe TPU, sa pretinda ca sunt ale lor si mai primesc si funde pentru asta. Mie mi s-a intamplat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce este si mai tare? Sa ti se plagieze raspunsul la aceeasi intrebare.Mai precis, fix sub raspunsul tau sa mai apara unul, idem, diferind numai utilizatorulrolling on the floor.Mie mi s-a intamplat intocmai, fara exagerari.Rezultatul? Ambele raspunsuri au fost votate cu stupid(actualul eronat), interpretandu-se, cel mai probabil, ca ar fi vorba de un cont multipluhee hee.Mi s-a intamplat si sa fie declarate castigatoare raspunsuri care-mi apartin, dar au fost postate de alti utilizatori si sa-mi vad de mai multe ori raspunsurile deja postate cand intentionam s-o fac.De cele mai multe ori am trecut cu vederea,dar am mai lasat uneori un astfel de mesaj:"ma bucur sa vad ca-mi apreciezi raspunsul, dar te-as ruga ca pe viitor sa optezi pentru o formulare proprie". Poti lasa si tu un mesaj asemanator in cazul in care se va mai intampla.O raportare nu prea-si are rostul, dar daca-ti doresti neaparat, o poti face trimitand un mesaj la contact, aducand dovezi solide(raspunsurile tale+copiile). Numai bine.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Welcome to the club!
Dacă aș raporta fiecare utilizator care m-a plagiat, acum ar fi cam foarte pustiu pe site.

P.S. Trimite-i un mesaj și spune-i să nu se mai repete. Dacă are un gram de minte, o să înțeleagă.

Răspuns utilizator avertizat
| NOname a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Crezi că sunt atât de nebună ca să-i număr?

Răspuns utilizator avertizat
| DracusorImpielitat explică (pentru NOname):

Am facut-o! Ma bucur ca nu sunt singura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DracusorImpielitat):

Stii ce este si mai tare? Sa ti se plagieze raspunsul la aceeasi intrebare.Mai precis, fix sub raspunsul tau sa mai apara unul, idem, diferind numai utilizatorulrolling on the floor.Mie mi s-a intamplat intocmai, fara exagerari.Rezultatul? Ambele raspunsuri au fost votate cu stupid(actualul eronat), interpretandu-se, cel mai probabil, ca ar fi vorba de un cont multipluhee hee.Mi s-a intamplat si sa fie declarate castigatoare raspunsuri care-mi apartin, dar au fost postate de alti utilizatori si sa-mi vad de mai multe ori raspunsurile deja postate cand intentionam s-o fac.De cele mai multe ori am trecut cu vederea,dar am mai lasat uneori un astfel de mesaj:"ma bucur sa vad ca-mi apreciezi raspunsul, dar te-as ruga ca pe viitor sa optezi pentru o formulare proprie". Poti lasa si tu un mesaj asemanator in cazul in care se va mai intampla.O raportare nu prea-si are rostul, dar daca-ti doresti neaparat, o poti face trimitand un mesaj la contact, aducand dovezi solide(raspunsurile tale+copiile). Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paucel prostut: avatarul tau cati papuci are, hmm? Da, doi! Care din el a plagiat pe care? Mda, asa ziceam si eu laughing
Deci NU conteaza pe cine plagiezi, atat timp cat o faci cu scopul nobil de a ajuta. Daca te freaca grija numai de funde, apoi ti-ai pierdut timpul aiurea pe TPU... ideea acestui fenofantastic si mirobolant site e sa ne ajutam unul pe altul repede si eficient... ori repetitia este mama invatarii! Chiar si repetitia spuselor altora, fara ghilimele si nota explanatorie.
PS. Injura-l pe ala live sau pe mess, na, daca vrei sa te descarci!

| DracusorImpielitat explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca mai bine ajuti cu ceva ce ai facut tu, pentru ca asta inseamna sa ajuti cu adevarat. Imi zici mie ca eu vreau funde, dar daca persoana aia era sigura pe ea, atunci de ce a mai plagiat raspunsul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DracusorImpielitat):

Pai daca raspunsul tau era corect... uneori intrebarile au un singur raspuns corect, ce ai vrea sa zica? Prostii? laughing

| DracusorImpielitat explică (pentru anonim_4396):

Asta a fost buna! Dar as vrea sa zica prostii, sa ma amuz laughing.

| AdiSR a răspuns:

Pe întrebare, unde are el răspunsul, ai o opţiunea "Evalueară/Raportează". Dai click pe Raportează, bifezi una din căsuţe şi dai click pe Raportează. Introduci un motiv şi cam atât.

| MishuD a răspuns:

Nu stiu cCum raportez un user care a raspun la o intrebare, dand copy paste la un raspuns pe care l-am dat la alta intrebare? Nu ar trebui ca userii sa nu poata da copy si paste la alte raspunsuri de pe TPU, sa pretinda ca sunt ale lor si mai primesc si funde pentru asta. Mie mi s-a intamplat!
(irezistibil!)

| DracusorImpielitat explică (pentru MishuD):

Pai vezi ca ai dat copy paste gresit? ce sa mai spun laughing. Ma abtin, sincer laughing.