| Alle15 a întrebat:

De la cate medalii poti devenii expert TPU?

Răspuns Câştigător
| Kesi a răspuns:

Nu este neaparat important numarul de medalii, ci calitatea raspunsurilor pe care tu le oferi membriilor TPU.In mod normal, de la 500 de medalii,dar iti trebuie si puncte, si, mai ales sa ii multumesti pe cei care au intrebat.La un momendat se alege un membru care a avut raspunsuri multumitoare si care stie cum sa explice celorlalti membrii parerea sa.Mult noroc, si numai bine!

9 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu e un număr fix, dacă răspunzi la cât mai multe întrebări, cu răspunsuri corecte și complete, adminii te pot alege expert. Baftă.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri (le poţi da într-o săptămână sau în luni de zile, nu contează) şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste poştări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilit un anumit numar de raspunsuri castigatoare (funde) la care sa devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de catre echipa TPU care ia in considerare mai multe elemente: durata activitatii pe tpu (in teorie cel putin 2 luni, in practica mult mai multe), numarul raspunsurilor (in teorie cel putin 500, in practica mai multe), calitatea acesora(sa fie raspunsuri bune si folositoare) si sa ai mai multe categorii in care sa fi raspuns ori sa fii chiar expert intr-un domeniu. Cand va socoti ca indeplinesti toate conditiile si ca meriti titlul echipa tpu ti-l va acorda. Te poti uita si la COMUNITATEA, o sa vezi ca mai mult de jumatate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, desi au mii de raspunsuri si multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Suces si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Calitatea răspunsurilor vorbesc!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Legiuitoarea: Calitatea... vorbesc? Esti sigura? Hai, pa!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar fără să ne plitisești cu insistențele în "tainele" gramaticii, nu ai putea @ardnaxur1961?
Îți dorești să fii în centrul atenției? Încearcă! Oare vei reuși? Vremuri de mult apuse!
Să ai grijă la felul cum scrii tu, eu nu dau socoteală, și tocmai tu ai pretenția asta!
Slăbește-mă. Fii femeie deșteaptă, direct sau indirect!
"Hai pa" la radio șanț.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Legiuitoarea: Daca raspunsul tau se referea la orice altceva decat calitatea raspunsurilor unui expert, chiar putin imi pasa daca e agramat sau nu. Dar asa! Sa fii expert si sa dai in halul asta cu bata-n balta? Ca expert, ar trebui sa dai un exemplu micilor analfabeti. Chiar si asteia de a scris "deveni" cu 2 i. Dar ea, macar are o scuza: cultura de Hi5.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu nu hărțuiesc lumea ca tine și nici bolnavă nu sunt ca să dau exemple, @ardnaxur1961
Iubește-te bătrânește! Mă plictisești.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu conteaza cate panglici ai, conetaza calitatea raspunsurilor.
Bafta. Pa, pa.