| aledior123 a întrebat:

Bună TPU! Mie din ultima lună mi se întâmplă tot felul de chestii ciudate.De exemplu, într-o zii când am urcat în autobuz am așteptat să iasă toată lumea, dar o bătrână(cred că era de pe stradă) a tipat la mine:ai răbdare să cobor grăbita pământului! Vă dați seama că am ignorat-o cu toate că m-am purtat civilizat.Acum 2 săptămâni eram cu prietena mea cu rolele și o altă femeie(de data aceasta era de pe strada) a spus:Moartea să vă taie picioarele! What? Cu ce am greșit eu doar m-am dat cu rolele.In fine, ce sfat aveți pentru că pe mine mă tot deranjează și eu pun la suflet toate aceste chestii

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Se stie ca exista si batrani frustrati care se leaga de tineri pentru orice. Eu nu am patit dar am vazut o isterica din asta la 7 dim in autobuz ca se lua de un baiat ca sta jos. Poate baiatul ala nu dormise toata noaptea si intra in tura de 12 ore la serviciu. Baba aia ce cauta la 7 dimineata cand sunt autobuzele pline sa se duca la piata sa ia patrunjel?

| Modzilian a răspuns:

Sa fii mai atenta cum te comporti. Nu te inghesui la urcare ca sa prinzi un loc, nu lovesi pe nimeni din viteza cand esti cu rolele, nu picuri inghetata pe hainele celor din jur, si altele care sa nu deranjeze pe nimeni. Asa nu ti se vor mai face observatii.