| iulia2002 a întrebat:

TPU! sunt cam noua pe aici si nu stiu cum este cum este cu fundele. va rog spuneti-mi si mie cum este!

Răspuns Câştigător
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Funda este echivalenta cu 100 de puncte si o poti acorda celui care consideri tu ca ti-a dat cel mai folositor raspuns.O zi buna!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Gasesti aproape tot ce te intereseaza citind raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE, precum si ultimele noutati despre TPU de pe Blogul nostru si al vostru. Succes si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta te poate ajuta să înțelegi cel mai bine, http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| Abandoned a răspuns:

Toate fundele de pe TPU se dau lui Aky, adica mie, ca sa le rod! puppy dog eyes
Funda?

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Funda este ca un fel de "multumesc" primit de la persoana pe care ai ajutat-o.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| MademoiselleV a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Secţiunea: "Cum sunt selectate răspunsurile câştigătoare?". Multă baftă!

| DiannaDia a răspuns:

Pai la fiecare raspunsa dat ai in dreapta o funda. Daca crezi ca raspunsul este bun si iti este folositor dai o funda castigatorului.De ex da-mi funda.happy

| Adeeeeeee a răspuns:

Funda o dai atunci cand tu pui o intrebare si primesti raspuns.Si tu alegi ca unul dintre raspunsuri sa fie desemnat castigator.La orice raspuns ai cate o fundita in dreapta si jos scrie DECLARA RASPUNS CASTIGATOR.Iti apare o intrebare si tu dai OK! Ai inteles?

| DariaSofia95 a răspuns:

Atunci cand cineva posteaza o intrebare pe TPU, alte persoane raspund intrebarii iar cel care a postat intrebarea trebuie sa declare un raspuns castigator care se face in felul urmator: in dreptul fiecarui raspuns primit iti apare o funda gri, ir tu apesi pe funda raspunsului pe care tu il consideri ca fiind corect. deci, vreau funda!hee hee:*:*

| Bullz007 a răspuns:

Cand cel care a pus intrebarea iti declara raspunsul castigator, iti acorda acea fundita. Adica, in dreptul raspunsului, ai o imagine cu o fundita gri, iar sub ea scrie "Declara acest raspuns castigator". Dand click pe acea imagine ii acorzi celui care a raspuns "corect" fundita.