| tammyDOLARA a întrebat:

sunt noua in acest site; prietena mea care m`a ajutat sa`mi fac contul aici nu prea mi-a aratat multe...si...am vazut la majoritatea intrebarilor ca este scris " DAU FUNDA", iar eu nu inteleg ce vrea sa zica. DAU FUNDA( cred )

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes. Numai bine.

| cobritsA a răspuns (pentru NOname):

Buna NOname.am si eu intrebare. daca pentru fiecare funda primesti 100 de puncte eu de ce nu am primit?

| NOname a răspuns (pentru cobritsA):

Pentru că actualizările de acest gen se fac o dată pe zi, la 6 dimineața. Așa că abia mâine punctajul tău se va schimba.
Succes.

| cobritsA a răspuns (pentru NOname):

Mersi mult

| NOname a răspuns (pentru cobritsA):

N-ai pentru ce. Numai bine.

6 răspunsuri:
| Anonimul3315 a răspuns:

Funda este in dreapta raspunsului cand iti raspunde cineva la intrebare si e un raspuns cu adevarat folositor dai pe o pamblica din dreapta acelui raspuns cu un 1 pe ea si e portocalie cam asa si cand dai pe ea ii dai acelui om care tia raspuns 100 de puncte si se adauga ca raspuns castigator. Poti sa zici la alte intrebari aletale dau funda ca sa ai ai mult succes ca sunt unii egoisti care raspnd doar la intrebarile cu funda. Sper ca te-am ajutat.

| Lala00 a răspuns:

"dau funda" inseamna k alegi un raspuns castigator si acela primeste un premiu funda data de tine. Tu pui o intrebare la care primesti raspunsuri (sfaturi)alegi raspunsul castigator cel care te-a ajutat cel mai mult si dai funda o poti gasi in partea dreapta a fiecarui raspuns.La fiecare intrebare ar trebui sa ai cate UN RASPUNS catigator
sper ca am fost de ajutor big grin