| unCalutz a întrebat:

BUNA ZIUA! Sunt nou pe acest site si as vrea sa stiu ce inseamna "Fundita"

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Numai bine!

17 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Acelasi lucru l-am intrebat si eu cand m-am inscris, este o rasplata pentru cel care ti-a raspuns la intrebare cel mai bine...

| Dorii a răspuns:

~>Fundita inseamna o pamblica
~>Cand cineva iti raspunde la intrebare in dreapta apare o pamblica
~>Daca dai click pe ea poti sa declari acel raspuns ~Raspunsul Castigator~
~>dica raspunsul care te-a ajutat cel ma mult

| BiancaPitic a răspuns:

Pai este foarte usor: dupa ce primesti mai multe raspunsuri, acorzi celui mai bun raspuns fundita.
Att.
Fundita?laughingbatting eyelashes

| IoanaTempah a răspuns:

Este ceea ce primesti in schimbul raspunsului corect happy

| Esperança a răspuns:

Citeste aici mai multe raspunsuri http://www.tpu.ro/conversatii/ce-inseamna-fundita/
Sper sa te lamuresti.

| Th3eo a răspuns:

Este un fel de premiu pentru cel care are cel mai bun raspuns la o intrebare. daca primesti o fundita urci in clasamentul TPU si ai mai multe puncte.

| kissmypixles a răspuns:

Fundita este raspunsul castigator intrebarii tale adica raspunsul care ti-a fost cel mai mult de folos etc. Fundita se afla in partea dreapta a comentariului respectiv, apesi pe ea si acela va fi raspunsul castigator :d acum ca ai invatat imi dai fundita laughing:X?

| Curiosu a răspuns:

Inseamna "Respect"!

| Karinakari99 a răspuns:

Fundita este medalia oranj care se gaseste in dreptul fiecarui raspuns.Raspunsul castigator o primeste de la cel care intreaba.Valoreaza 100 de puncte. Apesi pe ea si ai dat funda.

| relita48 a răspuns:

Prin fundita se desemneaza castigator cel mai bun raspuns venit la intrebarea ta.

| AdeeLinee a răspuns:

Fundita este raspunsul castigator pe care il alegi tu.In dreapta, langa fiecare raspuns iti va aparea o medalie gri.Dai click pe ea si astfel ai dat fundita.:*

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit Edward! Funda desemnează răspunsul câştigător. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri şi în dreptul fiecăruia o să fie câte o fundă. Alegi răspunsul care ţi se se pare că este mai bun şi folositor ţie şi dai clic pe funda din dreapta acestuia şi apoi confirmi din ferestruica ce-ţi apare. Programul TPU va muta acest răspuns pe primul loc, imediat sub fereastra pentru răspunsuri(indiferent al câtelea răspuns a fost) şi fundele vor dispare de la celelalte răspunsuri. Poţi da o singură fundă la o intrebare, aşa că nu trebuie să te grăbeşti să dai funda, aşteaptă 2-3 zile după ce ai pus întrebarea. Pentru edificarea ta cu regulile de pe TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE! Numai bine!

| dana39668 a răspuns:

Funda sau fundita inseamna : Un utilizator TPU pune o intrebare, ceilalti utilizatori ii raspund, iar nedumeritul premiaza cel mai bon raspuns cu o funda sau daca nu cu raspuns folositor etc. Frunda se gaseste in josul raspunsului primit. Take careeee :*

| LoNNNey a răspuns:

Fundita este o chestie in genul unui premiu celui mai bun raspuns, care il dau tu. Poate imi dai si mie una big grin

| 62mariaelena a răspuns:

Uita-te sus in dreapta la intrebari fregvente

| sweet97 a răspuns:

Buna! pai cand raspunzi la o intrebare sh postezi raspunsul persoanei care a intrebat ii apare sub raspuns in dreapta jos o mica fundita prin care face raspunsul tau castigatorsau al altora. sper ca te-am ajutat. Funda?

| Chrysk2 a răspuns:

Si daca tot ai intrebat ai putea sa le dai la milogi frunza,uitate cum cer ca niste "copilasi" mancare.
O sa vezi ca sunt multi care te ajuta special pentru frunza (funda)

Ps:Bine ai venit si sa ai cat mai multe raspunsuri folositoare,
aaaa,daca vrei cumva sa razi si nu gasesti vreun film bun intra la sectiunea dragoste si sex/adolescenti, se distrug copii cum nu ai vazut in viata ta, dar o sa auzi de aici.