| anonim_4396 a întrebat:

Cand dau la "Intrebarile mele" vad ca 2 mi-au raspuns la intrebarea mea, si cand dau pe intrebare ca sa vad raspunsurile nu imi apare nimic. Ce sa fac?
Funda

P.S Staff-ul TPU, faceti ceva!

Răspuns Câştigător
| JucărieLEGO a răspuns:

Asa cum ti-am explicat adineauri. E din cauza caching-ului. Nu apare totul in timp real. Desi notificarea a aparut de cum a fost postat raspunsul e posibil ca tu sa nu-l vezi afisat imediat. Dupa cateva minute cel mult va aparea.

Staff-ul TPU n-are ce sa faca acum. E in concediu. Iar site-ul asa merge din primul an de viata. Ma tem ca nu ar face staff-ul mare lucru in privinta asta, a functionarii.
Eu mereu am considerat in cache-ul asta si un dezavantaj. Poate sa mai alunge din useri, sa-i plictiseasca/enerveze. Ar putea face mai multe operatii intr-un timp mai scurt daca site-ul ar fi lasat de asa natura.
E adevarat ca sunt si destui utilizatori care solicita simultan cereri de la site, din ce in ce mai multi, insa eu in locul celor de la TPU ma axam tot pe sporirea capacitatii hardware sau optimizari aditionale ale bazei de date. Acum asta si-au permis si ei cu TPU. Solutie romaneasca.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai răbdare, ele nu apar imediat și fizic!
Pa, pa.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu sunt afisate imediat dupa ce le-ai primit. Daca dupa 10 min. nu-ti apare, trimite mesaj la "contact":
http://www.tpu.ro/contact

| dragosbogdan001 a răspuns:

08. Am postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Daca intrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a aparut inca, nu-ti face griji, aceasta va figura pe site in cateva momente, adica atunci cand pagina va fi reactualizata. Intrebarile postate de utilizatorii noi vor fi initial vizibile numai autorilor lor si utilizatorilor logati. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati, fara a fi raportate. Daca intrebarea cumuleaza minimum doua raportari, ea va fi respinsa de pe site si va ajunge in atentia administratorului site-ului.
09. Am postat un raspuns, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Ca si in cazul intrebarilor, postarile care apartin utilizatorilor noi vor fi temporar vizibile pe site doar autorilor lor si utilizatorilor care sunt logati. Dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati fara a fi raportate, respectivele postari vor fi vizibile pentru toata lumea.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#08
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#09

| Vio_Violetta_1999 a răspuns:

Nici la mine nu merge crying