| DJohnny a întrebat:

Cand devii utilizator cu gradul de "Expert TPU"? Si in functie de ce se calculeaza? Rank, raspunsuri, funde, etc

Răspuns Câştigător
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Buna. Ca sa ajungi expert TPU nu trebuie sa ai un numar exact de funde, de raspunsuri etc...Trebuie sa dai raspunsuri cat mai folositoare si inteligente care sa ajute cat mai mult.
Sunt cateva conditii obligatorii (sunt si exceptii):
sa ai minim 500 raspunsuri
sa ai minim 10% raspunsuri castigatoare adica un raspuns din 10 sa fie castigator
Mai multe: http://www.tpu.ro/blog/?p=601

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Contează să fie răspunsuri de calitate, nu neapărat cu fundă.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Citeste aici,
http://www.tpu.ro/blog/?p=601
Te pup!

| david1234567890 a răspuns:

Bună!
Pentru a ajunge Expert TPU trebuie să ai minim. 500 răspunsuri foloditoare, fără să fie la final cu " Funda „. Trebuie să ai minim. 10 răspunsuri câștigătoare și minim. 2 luni de când te-ai logat. Dar, nu există un număr exact de răspunsuri. Și contează rancul. Poți fi pe rank 1 și să nu fii expert. Până la urmă adminii se vor uita la răspunsurile tale și vor decide.