| Criminala11 a întrebat:

Care e treaba cu,, Dau funda"? Ma faceti si pe mine sa inteleg?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește bătaie de joc din partea celor care fac așa ceva.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e un fel de "promisiune" sa raspunzi mai repede, pentru ca unii o fac doar pentru acele fundite. tu cand pui intrebare pe site, dupa afisarea mai multor raspunsuri, trebuie sa declari un castigator acordandu-i fundita. fundita e un fel de Multumesc pentru ajutorul acordat... daca tu promiti ca dai fundita, alti o cersesc.
O zi buna si frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de" multumesc" virtual, pe care il acorzi (asa ar trebui), raspunsului care consideri ca te-a ajutat cel mai mult.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te pup!

| c0ton a răspuns:

Funda- raspuns castigator
Funda valoreaza 100 de pct.
Te ajuta sa cresti in rang
Dar nu te face si expert daca ai multe funde, pentru a fi expert ai nevoie de multe voturi de folositor, inteligent nu eronat sau amuzant.

| c0ton a răspuns:

Da si daca vrei sa dai funda este in partea dreapta a raspunului ''Declara castigator''

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Pai, cand pui o intrebare, ca sa iti raspunda mai multi intr-un timp aceptabil spui "FUNDA" "Dau funda" etc.
Iar dupa ce un user tea multumit cu raspunsul tau dai pe funda aceea gri din dreapta raspunsul si asa ai dat fundita.
Succes!