| Lynna a întrebat:

Cate puncte iti trebuie sa ajungi expert TPU? Eu am 1321 de puncte.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri (le poţi da într-o săptămână sau în luni de zile, nu contează) şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste poştări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Eu am 87038
nu conteaza nici rankul nici punctele...
trebuie sa ai o activitare constanta.

| Anonymus314 a răspuns:

Eu am 52668 si tot nu's
nu conteaza punctele, trebuie sa:
Bacemi a răspuns:

Trebuie in primul rand sa ai macar 500 de raspunsuri. Trebuie sa arati ca vrei sa ajuti si sa dai dovada de bun simt. Funditele conteaza doar in sensul ca trebuie sa ai eficacitate. Trebuie ca din totalitatea raspunsurilor postate cat mai multe sa fie castigatoare. De obicei pentru a fi expert e nevoie si de vechime, macar 5-6 luni.
sursa:www.tpu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu devii automat expert dupa un anumit numar de puncte, iar dupa o intrebare ca asta ti-ai eliminat si sansele de a deveni unul.

| ღCARMELAღ a răspuns:

Cam vreo 500 de raspunsuri castigatoare si 226237 de puncte