| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi dati un search pe google inainte de a pune o intrebare? Nu de alta, dar nu inteleg rostul postarilor gen : Dati-mi imagini cu nu stiu ce vedeta sau nu stiu ce cuvant care poate fi gasit pe dexonline.ro. (ma refer la lucruri banale, care se gasesc pe prima pagina a cautarii).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai se intelege rostul acestor postari din moment ce multi utilizatori au o varsta medie de 12-15 ani. si asa vor ei sa se exprime, e varsta adolescentei, a afirmarii etc. sa-i lasam sa umple spatiul cibernetic cu intrebari inutile, ca nu ne costa pe noi stocarea. un om matur se documenteaza profund inainte de a intreba un lucru. cel putin asa gandesc eu, dar suntem 6 miliarde si ceva pe Pamant.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, din pacate, foarte multi confunda TPU-ul cu un motor de cautare (Google) si isi bat joc de timpul nostru liber. Probabil, unii intreaba doar de dragul de a pune o intrebare.

| Sperman a răspuns:

Nu-ti mai bate capu, de ce sa caute cand poate sa-i dea cineva mura-n gura.
Mai bine vine pe TPU si umple forumul de intrebari stupide, nefolositoare.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Eu niciodata nu cer imagini pe TPU pentru ca asa cum ai zis tu se gasesc pe prima pagina. pana acum am pus doar intrebari despre prietenii mei. nu imi fac temele pe site si nu intreb ceva pe TPU care se gaseste foarte usor. Nici eu nu ii inteleg pe oamenii astia. is obositi laughing? papa pup

| Ð0ℓySh a răspuns:

Foarte buna postarea!
Nu este vorba numai despre imagini, despre kg, diete, par, cosuri si mullte alte intrebari puse de 1000 de ori.
In loc sa dea un search pe google si sa mai citeasca ceva, posteaza aici si vor sa primeasca raspunsuri cat mai rapid si cat mai bune.

Eu zic ca inainte de a posta o intrebare sa caute daca nu a mai fost pusa pe tpu.sunt o multime de intrebari copiate, doar de dragul de a aveam intrebari cat mai multe si sa para cat mai ''activi'' (ceea ce este exact invers) pe aici.