| anonimgirl98 a întrebat:

Ce înseamnă că ai devenit utilizator senior pe TPU?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Atunci când eşti utilizator Senior:
-Poţi să postezi pe chat.
-Poţi să votezi şi să raportezi.
-Poţi trimite mesaje private (în cazul în care acea persoană şi-a setat desigur la profil, că doreşte să primească).

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

A devenii "Senior" înseamnă să beneficiezi de mai multe drepturi:
- Să foloseşti chat-ul site-ului;
- Să votezi;
- Să raportezi;
-Să trimiţi mesaje private + un chestionar care apare după orice răspuns.

| RainOfColors a răspuns:

Pe langa beneficiile enumerate de Neimportant as mai adauga completarea unui formular dupa postarea fiecarui raspuns cu date despre intrebarea la care tocmai ai raspuns (Intrebarea era postata la categoria corecta/gresita, Intrebarea cauta o rezolvare/era conversionala, Nota pentru felul in care este scrisa din punct de vedere gramatical si parerea ta despre intrebare adica daca ai posta-o sau nu pe prima pagina). Insa nu stiu sigur daca tu consideri asta un beneficiu sau nu. Sper ca te-am ajutat. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce devii senior beneficiezi de toate drepturile oferite prin regulament.

| anonimgirl98 explică (pentru anonim_4396):

Şi care sunt aceste drepturi?

| LucaTheodor a răspuns:

Daca ai devenit utilizator senior inseamna ca poti sa raportezi intrebarile si sa raportezi si sa evaluezi raspunsurile.
Atata stiu eu, dar nu sunt sigur poate mai e si ceva pentru ca eu vroiam sa raportez un raspuns de la o intrebare pusa de altcineva si scria ca membrii junior nu pot raporta si evalua raspunsurile si intrebarile puse de altcineva trebuie sa fi un membru senior. Cu placere!