| mitzamihai a întrebat:

Ce inseamna cand pe TPU sunt "junior" sau "senior"?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"26. Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

"27. Care sunt privilegiile unui senior?
Un utilizator senior poate raporta si vota postari, poate trimite mesaje private si are acces pe chat-ul TPU." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#27

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cand esti junior, nu poti vota, iar cand ai 100 raspunsuri date si 10 zile vechime, admninii iti schima statutul in senior.
Care sunt privilegiile unui senior?
Un utilizator senior poate raporta si vota postari, poate trimite mesaje private si are acces pe chat-ul TPU.
Extras din blog TPU
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Junior esti cand ai pana in 100 de raspunsuri date pe site si pana in 10 zile.
Cand ai depasit 100 de raspunsuri si 10 zile, esti senior.

| alexs99 a răspuns:

Statutul de ''junior'' reprezinta cel mai mic in ''grad'' de pe TPU.Vezi urmatoarele randuri pentru a vedea cum ajungi senior:
''26.Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

| dragosbogdan001 a răspuns:

Juniorul nu poate raporta, vota si nici vorbi pe "discuta live!". Juniorii au multe restrictii.
Seniorii sunt cei care au dat 100 de raspunsuri si pot face orice ("orice" ce respecta regulamentul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un simplu clik pe Intrebari frecvente, afli tot ce te intereseaza.Numai bine.