| stefanrokar a întrebat:

Ce inseamna sa dai funda?
deoarece am vazut la unele intrebari

Răspuns Câştigător
| BiancaStoran a răspuns:

Explicatietongueui o intrebare, iar niste persoane iti dau anumite raspunsuri. Tu, ca sa le multumesti le dai asazisa "funda", care se afla in dreapta fiecarui raspuns. Apoi, vei darui funda membrului care te-a ajutat cel mai mult dand click pe funda din dreapta raspunsului sau.Totusi,mai sunt si persoane care nu premiaza membrii pentru raspunsurile lor, sau mai sunt si oamenii care cred ca au dat un raspuns corect si intreaba: 'Funda?'

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

A da funda inseamna a alege raspunsul castigator. Dintre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva, fie prin desemnare de catre aceasta persoana, fie prin desemnare in mod automat, in functie de numarul de voturi "folositor" si "inteligent" primite de la membrii comunitatii. In dreapta fiecarui raspuns primit exista o fundita, medalie, panglica sau cum vrei tu sa-i spui la semnul gri sub care scrie: "Declara raspunsul castigator" si care devine portocaliu in momentul in care pui sageata mouse-ului pe el.
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Succes in continuare!

| eutunoilafilm a răspuns:

In dreptul fiecarui raspuns ai o panblica.
Aceea este funda. Funda o dai tu cui crezi ca a raspuns cel mai bine.

| AdonnAdonnis a răspuns:

Un raspuns castigator si eu am pus aceasta intrebare si mi-au raspuns char asa

| MyToXicRoMaNcE a răspuns:

Funda : sau fundita este : un fel de panglica... care apare in dreptul fiecarui raspuns. Tu acorzi funda (fundita) mambrului TPU care crezi ca ti-a raspuns cel mai bine la intrebare. funda este folosita pentru a atrage cat mai multi membri TPU sa raspunda la intrebarea ta. Funda este semnalata prin : un chenar cu o panglica unde scrie "declara raspunsul castigator"....se afla cum am mai spus in dreptul fiecarui raspuns al unui membru TPU

Cu placere! happy

| stefanrokar explică:

Mersi acum iti dau funda