| king997 a întrebat:

Ce se intampla cu TPU daca se aproba ACTA? Se cenzureaza oarecum si el?!

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

TPU e deja cenzurat, prin urmare... site-ul nu pateste nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ronnix):

Dimpotriva. Va trebui sa se des-cenzureze nitel. De ce zic asta: in lipsa oricarei legislatii clare, orice administrator de site poate sa cenzureze cum considera el mai bine anumite postari, de frica represaliilor in caz ca este actionat in justitie. Odata ce exista o legislatie clara, nu va mai putea comite abuzuri, in nici un sens al limitarii libertatii de exprimare... daca intelegi ideea.
Oricum, ACTA este specifica pentru ilegalitati cu privire la drepturi de autor. Si pentru cele cu privire la fapte grave (terorism virtual, fapte penale, etc). Ce treaba are TPU cu amenintarea suveranitatii statului roman? Ce, vreti sa faceti o revolutie facebook si va tine cineva din drum? Go ahead, ca generatia noastra s-a cam plictisit sa se cacaie degeaba prin hatisurile capitalismului.
Oricum, TPU e un site pentru educat copiii. Sa-i educe, sa cumpere muzica lu' Cleopatra Stratan si Cutiuta Muzicala cu tot cu DVD, ce naiba. Cum vrei sa cante Inna, sa zicem, in Romania? Ce, i-a cumparat cineva CD-urile originale aici? Da, doar in UK si la Ibiza daca mai vinde si ea ceva, sa-si ia posete si pantofi cu sclipici...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inna cântă?