| Nuttelina a întrebat:

Ce sunt fundele? Cum primesc si eu una?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile..primesti fundite atunci cand raspunsurile tale sunt de buna calitate si se considera ca fiind raspunsul cel mai bun, referitor intrebarii puse.
O zi frumoasa si minunata sa ai si sarbatori fericitehappy

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Raspunzand la intrebari.

| oOSaritaOo a răspuns:

Sunt drăguţe şi le primeşti dacă răspunzi la întrebările altora şi chiar îi ajuţi. happy

| dragoilidia a răspuns:

Buna! Funda este un fel de a multumi persoanei car te-a ajutat cel mai mult.Tu trebuie sa dai rasounsuri cat mai bune si asa primesti funda.
Iti urez o zi placuta si NOROC!

| LiliJB a răspuns:

Fundele sunt rasplata ta la un raspuns bun.Tu primesti una dand un raspuns bun iar cel ca a pus intrebarea sa ti-o dea tie.