| TheExpert01 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin expert sau userul anului?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Până atunci dă cât mai multe răspunsuri bune şi folositoare. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. La fel este şi pentru userul anului, tot echipa TPU are dreptul să-l numească. Succes şi numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Activitatea constantă pe site, calitatea răspunsurilor să fie votate cu inteligent/folositor (minim 500 la număr), respectarea politicii site-ului, când dai copy să oferi și sursa și să nu dai același răspuns prin copy/paste la întrebări aproape identice ci să fii creativ în exprimare că doar aspiri să fii expert. Numai adminii sunt cei care îți pot oferi această titulatură.
Cât privește user-ul anului, trebuie să fii votat de foarte mulți useri și asta înseamnă că trebuie să fii cunoscut în comunicate ca un user serios!
Mult succes!
P.s.: funda nu este a ta, ci a site-ului iar dacă faci gafa asta mereu nu vei obține credibilitate, ai numai interesul!
Pa, pa.

| ZeroBLADE a răspuns:

Salut! Da ai multe funde si voturi deci cat mai multe raspunsuri corecte.bafta la adunat fundite

| Gini a răspuns:

Hey.
Trebuie sa raspunzi la cat mai multe intrebari, si sa raspunzi castigator sa fie un raspuns citet, si cel mai important ajutator.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa astepti...mult si bine.