| RAY a întrebat:

Cu ce incalca traducerea asta din germana regulamentul TPU de mi-a fost sters raspunsul?

Dragă doctore Bender, fiul meu are dureri interne regulate de ceva timp. dimineața, atunci când merge la școală, este deosebit de rău. ne-am dus deja la medicul de familie nostru. El a spus, ca este stresul școală. Este posibil?

Dragă Doctore, am o problemă: Ce ar trebui să fac cu cosurile mele? am 14 ani prietenii mei ma gasesc foarte frumos. dar gasesc aceste cosuri ingrozitoare, Mă puteți ajuta-mi dai un sfat?/imi puteti da un sfat

Dragă Doctor Bender de o lună am dureri de cap regulate: dimineața, după-amiaza, seara. Nu mă pot concentra. La noapte nu pot dormi bine. Ce ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

...poate se considera a fi tema,care clar interzis de regulament!
Acuma,serios, alta metoda nu ai gasit?
Sunt traducatori autorizati, dai un ban, dar ti-ai rezolvat problema!
Simplu, corect si fara a da de banuit ca e vorba de teme!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Tu nu ai inteles ca era vorba de un raspuns la care am raspuns eu, si daca nu era tema de scoala nu toata stie germana, eu nu vad nimic rau in raspunsul meu

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Nu poti sti daca e vorba sau nu de tema.
Iar daca voiai sa ajuti, puteai sa o faci si pe privat.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Nu inteleg de ce sa raspunzi pe privat nu are sens

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Vrei numaidecat sa primesti aprecieri?
Ajuti pe privat cand o intrebare incalca regulamentul si e clar ca va fi stearsa...Capisi?
In orice caz scrie si la contact!