| anonim_4396 a întrebat:

Cum cer sa fie un utilizator de pe TPU, sa fie suspendat sau sa i se stearga contul? Mersi, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
in coltul din dreapta,sus apare „contact"(scris cu albastru deschis),dai acolo,si apoi le scrii adminilor,banuiesc ca trebuie sa trimiti si link-ul cu profilul utilizatorului,si sa scrii si motivul pentru care vrei sa fie suspendat (vb urat, isi face temele, etc.) happy

6 răspunsuri:
| AnAsTaSiUcA a răspuns:

Poti sa il raportezi.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nicicum. Nu este de competenta ta, (a noastra, a userilor) sa faci asa ceva. Poti sa-l reclami la "contact" si adminii hotarasc ce vor face!

| alessia5158 a răspuns:

NU poti cere suspendarea sau stergerea contului unui utilizator!--- acestea sunt masuri administrative de competenta adminului site-ului. In schimb, ai doua posibilitati :
1. sa raportezi intrebarea sau raspunsul userului respectiv folosind optiunea "Raporteaza" din dreapta fiecarei intrebari sau raspuns
2. sa te folosesti de optiunea "contact"( din dreapta- sus a paginii site-ului)indicand totodata link-ul intrebarii sau daca este vorba despre mai multe raspunsuri, indici link-ul profilului utilizatorului/raspunsuri
Mentiuni :
* orice raportare abuziva poate atrage asupra ta respectivele sanctiuni
* fiecare raportare sau reclamatie trebuie motivata( spam, limbaj vulgar,continut obscen,hartuire, etc. etc.)
*nu intodeauna adminul este prompt in luarea acestor masuri punitive--- probabil, din cauza ca, numarul mare de reclamatii precum si munca de verificare a lor depaseste, ca volum, capacitatea unei singure persoane ( din cate am observat, site-ul are un singur admin!)

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Bine fratilor ca-l ajutati sa ma suspende, mersi mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde pe cine vrei sa suspende! Aia e! Ca exista 2 categorii de populatii pe site-ul asta: cei din povesti si cei realisti!
Restul stii tu!winking