| MissDelevingne a întrebat:

Cum devi expert TPU sau userul anului?
Ce trebuie sa faci?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acordarea titlului de expert se face de catre echipa TPU care ia in considerare mai multe elemente: durata activitatii pe tpu (in teorie cel putin 2 luni, in practica mult mai multe), numarul raspunsurilor (in teorie cel putin 500, in practica mai multe), calitatea acesora(sa fie raspunsuri bune si folositoare) si sa ai mai multe categorii in care sa fi raspuns ori sa fii chiar expert intr-un domeniu. Cand va socoti ca indeplinesti toate conditiile si ca meriti titlul echipa tpu ti-l va acorda. Te poti uita si la COMUNITATEA, o sa vezi ca mai mult de jumatate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, desi au mii de raspunsuri si multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Suces si numai bine!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri (le poţi da într-o săptămână sau în luni de zile, nu contează) şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste poştări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Să dai răspunsuri folositoare şi să ai mare activitate pe site. Când adminii vor considera că meriţi acest titlu, ţi-l vor da.

| question_3585 a răspuns:

Trebuie sa acumulezi ffff. multe fundite si sa ai un rank mare.
funda?

| Mally98 a răspuns:

Trebe sa ai multe funditze.nu stiu exact catebig grin

| nykymyky a răspuns:

Trebuie sa vi printre primii 100. funda

| DeeAndrEeA a răspuns:

Trebuie sa ai 50 de funde parca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimele două răspunsuri au fost stupizate aiurea.
Ce trebuie` să faci? să f******ți buton de logout sau/ și zece mătănii pe minut în care să te închini motorului de căutare și articolelor de pe blog. Succes.